Radio Szczecin Na Wieczór
Radio SzczecinRadio Szczecin » Radio Szczecin Na Wieczór » Audycje
Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Rozpoczęła się tegoroczna rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych - liceów ogólnokształcących, techników i branżowych szkół I stopnia. Nabór - podobnie jak w przypadku rekrutacji do innych typów szkół - prowadzony jest elektronicznie. Najmniej czasu na złożenie dokumentów mają uczniowie, którzy chcą dostać się do klas sportowych, klas dwujęzycznych lub klas z programem pre-IB. Termin składania dokumentów upływa tu 22 maja. Uczniowie, którzy wybrali inne klasy niż oddziały dwujęzyczne czy sportowe, mają czas na złożenie dokumentów do wtorku 19 czerwca. To ostatni rok, gdzie wszystko – jak mówią nauczyciele i uczniowie – idzie "po staremu". W przyszłym roku – 1 września 2019 roku pojawią się w pierwszych klasach liceów, techników i szkół branżowych I stopnia nie tylko absolwenci gimnazjów ale też uczniowie, którzy ukończą 8-ą klasę szkół podstawowych po wprowadzonej reformie. Czy to oznacza konieczność zwiększenia ilości klas i co z nauczycielami, którzy zakónczą pracę w gimnazjach? O tym za chwilę, my sprawdziliśmy natomiast, czy obecni gimnazjaliści zastanawiają się nad tym, co ich czeka już niedługo?
Zaprasza Konrad Wojtyła.
Goście:
  • Jerzy Sołtysiak – Zachodniopomorski Wicekurator Oświaty
  • Anna Kowalczyk - dyrektor Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 (14 LO, Gimnazjum nr 32 z Oddziałami Dwujęzycznymi)
  • Monika Dąbrowska – wicedyrektor 1 Liceum Ogólnokształcącego
  • Janusz Olczak - dyrektor 4 LO w Szczecinie

Wystosowaliśmy zaproszenie do przedstawiciela Urzędu Miasta w Szczecinie, ale jak nam napisano w odpowiedzi - " z uwagi na inne zobowiązania, żaden z przedstawicieli Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Szczecin dziś nie ma możliwości wzięcia udziału w dzisiejszej audycji".




 

Zobacz także

2024-05-14, godz. 19:31 Eurowizja - coraz więcej kontrowersji i skandali Nie gasną komentarze po Konkursie Piosenki Eurowizja 2024. W najmniejszym stopniu dotyczą spraw muzycznych. Jaki jest ten festiwal? W którą stronę zmierz… » więcej 2024-05-14, godz. 19:31 Seria pożarów w Polsce. Czy to przypadek? W ciągu ostatnich dni doszło w Polsce do kilku pożarów. Czy to przypadek? Takie pytanie pojawia się w związku z ostrzeżeniami NATO o możliwości pojawienia… » więcej 2024-05-13, godz. 13:41 Porządkują wieżę Quistorpa Setki elementów zburzonej wieży Quistorpa odnaleźli wokół ruin tego zabytku wolontariusze podczas sobotniej akcji w Lesie Arkońskim. To początek porządkowania… » więcej 2024-05-13, godz. 13:41 Będzie Komisja ds. Badania Wpływów Rosyjskich? Po ucieczce byłego sędziego Tomasza Szmydta na Białoruś i jego współpracy z obcym wywiadem wraca sprawa powołania Państwowej Komisji ds. Badania Wpływów… » więcej 2024-05-13, godz. 13:40 Trwają lokalne polityczne negocjacje Polska 2050 współtworzy koalicję w Sejmiku , ale nie ma przedstawiciela w zarządzie województwa zachodniopomorskiego. Natomiast w Szczecinie Koalicja Obywatelska… » więcej 2024-05-09, godz. 19:36 Unijny Zielony Ład kontra małe i średnie gospodarstwa rolne Polscy rolnicy twierdzą, że wymogi Zielonego Ładu spowodują, że produkcja rolna stanie się nieopłacalna. Jak w takim razie pogodzić rentowność z rolnictwem… » więcej 2024-05-09, godz. 19:36 Urządzenia elektryczne naprawiać, a nie wyrzucać. Nowe unijne przepisy Nie wyrzucać a reperować. Parlament Europejski zatwierdził tzw. prawo do naprawy, które da konsumentom szersze gwarancje dotyczące naprawiania produktów… » więcej 2024-05-09, godz. 19:35 Niebezpieczne związki sędziego Tomasza Szmydta Sędzia Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie Tomasz Szmydt uciekł na Białoruś, gdzie poprosił o azyl polityczny. Za rządów Zjednoczonej Prawicy… » więcej 2024-05-08, godz. 18:28 Jaka przyszłość przed bibliotekami? Dziś obchodzimy dzień Bibliotek i Bibliotekarzy. W Polsce działa prawie 8 tysięcy bibliotek publicznych i ponad 30 tysięcy szkolnych. Jaką rolę pełnią… » więcej 2024-05-08, godz. 18:26 Rozpoczęły się matury Matura – świadectwem dojrzałości. Czy rzeczywiście? Czego jeszcze świadectwem jest matura 2024? » więcej
45678