Radio Szczecin Na Wieczór
Radio SzczecinRadio Szczecin » Radio Szczecin Na Wieczór » Audycje
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Kierowca karetki pogotowia, ranny w wypadku w Puszczykowie został odłączony od respiratora. Jego stan nadal jest jednak bardzo ciężki. W wypadku na przejeździe kolejowym zginęli: 30-letni lekarz i 42-letni ratownik medyczny.

Przypomnijmy, w ubiegłą środę kierowca ambulansu wjechał nim na przejazd kolejowy, gdy już opuszczały się zapory. Zamiast zjechać z torów, manewrował pojazdem, próbując go tak ustawić, by pociąg bezpiecznie przejechał obok. Nie udało się. Tragiczny wypadek wstrząsnął opinią publiczną. Nie na tyle jednak, by jego dramatyczne skutki otrzeźwiły innych kierowców. Już w niedzielę, czyli przedwczoraj, policjanci w Chodzieży wjechali radiowozem pod opuszczające się rogatki. Zostali sfotografowani przez innych uczestników ruchu.

Dziś po południu nasza redakcyjna koleżanka była świadkiem, gdy na ulicy Lindego w Szczecinie, gdzie wprawdzie nie ma zapór, ale jest sygnalizacja świetlna, część kierowców przejeżdżała przez przejazd niestrzeżony, mimo pulsujących czerwonych świateł. Inni karnie czekali.

Przez dwa pierwsze miesiące tego roku (do 5 marca) na przejazdach i przejściach kolejowo-drogowych doszło do 39 wypadków i kolizji (9 osób zginęło, 2 zostały ciężko ranne).


Zaprasza Konrad Wojtyła.
Goście:
  • Arkadiusz Kuzio - Akademia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego
  • Karol Jakubowski - biuro prasowe PKP PLK SA
  • Wojciech Pasieczny - ekspert z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego i wiceprezes Fundacji Zapobieganie Wypadkom Drogowym

 

Zobacz także

2024-05-06, godz. 13:41 Coraz więcej przemocy w internecie Co trzeci nastolatek w Polsce doświadcza przemocy w Internecie. W odpowiedzi na to zagrożenie Zachodniopomorskie Towarzystwo Przyjaciół Dzieci rozpoczęło… » więcej 2024-05-06, godz. 13:39 Jak ograniczyć populację bezdomnych zwierząt? W Polsce nie ma skutecznego i humanitarnego systemu ograniczającego bezdomność zwierząt – uważają prozwierzęcy aktywiści i przygotowują pozew zbiorowy… » więcej 2024-05-06, godz. 13:37 Trwa kryzys w Strefie Gazy Ponad 33 tysiące Palestyńczyków, w tym 13 tysięcy dzieci zginęło w wyniku trwającej, izraelskiej ofensywy w Strefie Gazy. Izrael podkreśla, że walczy… » więcej 2024-05-04, godz. 19:52 Polonijni żeglarze pamiętają o ojczyźnie Jak polskość kultywują żeglarze mieszkający za granicą? O tym opowiada reportaż Katarzyny Wolnik-Sayny zatytułowany "Jak drzewo przerzucone przez ocea… » więcej 2024-05-04, godz. 19:38 Jak Wspólnota Polska dba o polskość? 2 maja to także Dzień Polonii i Polaków za granicą. Jak Wspólnota Polska pomaga Polakom kultywować polskość? » więcej 2024-05-04, godz. 19:15 Polski patriotyzm Dzień Flagi to okazja, aby porozmawiać o współczesnym patriotyzmie. Jakie są jego oblicza? » więcej 2024-05-04, godz. 19:00 Historia naszej flagi i godła 2 maja obchodzimy Dzień Flagi. Dlaczego nasze barwy są biało-czerwone i jak zmieniało się nasze godło? » więcej 2024-05-01, godz. 18:01 Tańce Polskie w roli głównej Kujawiak, oberek, krakowiak, polonez i mazur - to tańce polskie i to one królowały parkiecie hali sportowej w Zespole szkół Salezjańskich gdzie odbywał… » więcej 2024-05-01, godz. 14:37 Profesor Zbigniew Mikołejko - rozmowa z Konradem Wojtyłą 14 kwietnia, wieku 72 lat odszedł profesor Zbigniew Mikołejko, filozof i historyk religii, związany z Polską Akademią Nauk, pedagog, eseista, poeta. Centrum… » więcej 2024-04-30, godz. 19:46 Międzynarodowy Konkurs Formy na 57. Kontrapunkcie przeszedł do historii W niedzielę wieczorem zakończył się Międzynarodowy Konkurs Formy na 57. Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym Kontrapunkt. Jaki był powracający po dwóch… » więcej
12345