Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Pożar składowiska odpadów w Dąbiu. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Pożar składowiska odpadów w Dąbiu. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Pożar elektrośmieci ugaszony. Jedenaście zastępów straży pożarnej gasiło ogień przy ulicy Pomorskiej w Szczecinie-Dąbiu.
Nad prawobrzeżem Szczecina unosił się czarny gęsty dym. W firmie przy ulicy Pomorskiej paliły się przewody elektryczne, części samochodów i elementy z tworzywa sztucznego. Z zakładu ewakuowano pracowników. Nikomu nic się nie stało.

- Na terenie zakładu okazało się, że są zagrożone budynki, a także zbiornik prawdopodobnie z olejem napędowym. W pierwszym etapie zadaniem była obrona tych budynków i zatrzymanie rozprzestrzeniania się pożaru - mówi rzecznik straży pożarnej Piotr Tuzimek.

- Ostro się pali, już nawet płot zaczyna się palić - mówili świadkowie.

Zadzwonił do nas nasz słuchacz z Reptowa - miejscowości oddalonej o ok. 20 km od miejsca pożaru. - Jestem w samochodzie i z mojej miejscowości widać gęsty dym - powiedział.

Sytuacja jest już opanowana. Strażacy apelują do mieszkańców Dąbia o nieotwieranie okien. Wiatr wiał w stronę centrum Szczecina, przez co mieszkańcy Prawobrzeża byli mniej narażeni na wdychanie dymu.

- Rzeki nie zostały zanieczyszczone - zapewniła Barbara Król, wojewódzka inspektor ochrony środowiska w Szczecinie. - Teren jest zabezpieczony geomembraną i odpływ do wód powierzchniowych odbywa się przez separator substancji ropopochodnych. Takie substancje nie powinny przedostać się do wód.

Na ulicy Pomorskiej odblokowano ruch samochodów.
Zadzwonił do nas nasz słuchacz z Reptowa - miejscowości oddalonej o ok. 20 km od miejsca pożaru.
Relacja Mariusza Niedźwieckiego.
- Rzeki nie zostały zanieczyszczone - zapewniła Barbara Król, wojewódzka inspektor ochrony środowiska w Szczecinie.
Realizacja: Piotr Sawiński [Radio Szczecin]
Realizacja: Piotr Sawiński [Radio Szczecin]
Realizacja: Piotr Sawiński [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02poniedziałek03wtorek04środa05czwartek06piątek07sobota08niedziela09poniedziałek10wtorek11środa12czwartek13piątek14sobota15niedziela16poniedziałek17wtorek18środa19czwartek20piątek21sobota22niedziela23poniedziałek24wtorek25środa26czwartek27piątek28sobota29niedziela30poniedziałek31wtorek01środa02czwartek03piątek04sobota05niedziela06

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty