Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Prokuratura i ABW sprawdzają 70 przetargów organizowanych przez Zachodniopomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Prokuratura i ABW sprawdzają 70 przetargów organizowanych przez Zachodniopomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Prokuratura i ABW sprawdzają 70 przetargów organizowanych przez Zachodniopomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych - powiedział w poniedziałek na konferencji prasowej marszałek Olgierd Geblewicz.
Dodał, że prokuratura już wcześniej zajmowała się Zarządem - śledczy jednak niczego nie doszukali się.

Wartość organizowanych przetargów, które mogły być ustawione to blisko 150 milionów złotych. Województwu grozi utrata unijnego dofinansowania, bo sprawą zainteresował się m.in. OLAF czyli Europejski Urząd do spraw Zwalczania Nadużyć Finansowanych.

Marszałek Geblewicz poinformował, że chodzi o kwoty rzędu kilkunastu milionów złotych.

Obecnie Zarządem kieruje jeden z zastępców dyrektora Stanisław Cygiel.

Dotychczasowy dyrektor Zarządu Melioracji Tomasz P., inny jego zastępca, a także ośmiu lokalnych przedsiębiorców jest podejrzanych m.in. o udział w zorganizowanej grupie przestępczej i ustawianie przetargów.

Urzędnikom grozi nawet 10 lat więzienia, biznesmenom do pięciu.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek01sobota02niedziela03poniedziałek04wtorek05środa06czwartek07piątek08sobota09niedziela10poniedziałek11wtorek12środa13czwartek14piątek15sobota16niedziela17poniedziałek18wtorek19środa20czwartek21piątek22sobota23niedziela24poniedziałek25wtorek26środa27czwartek28piątek29sobota30niedziela31
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty