Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Autopromocja  
My Hrabiny - zapowiedź spotkania autorskiego
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
150 osób ze Szczecina i okolic weźmie udział w Marszu dla Życia, który w sobotę odbędzie się w Berlinie.
Jego uczestnicy w milczeniu niosą białe krzyże, które - jak tłumaczą - symbolizują "ofiary aborcji i eutanazji". Rok temu doszło do przepychanek z przeciwnikami manifestacji, którzy m.in. wyrywali i niszczyli krzyże.

- Propagujemy marsz dla życia w Berlinie, gdyż sądzę, że jest on nam - obrońcom wartości życia człowieka w Polsce - bardzo potrzebny - mówi ks. Tomasz Kancelarczyk, organizator szczecińskiego Marszu dla Życia, w którym co roku uczestniczy kilkanaście tysięcy osób. - Jego wymowa i charakter daje pewne zrozumienie o co chodzi w tej obronie życia.

Berliński marsz zabezpieczają duże siły policji. Tegoroczny wyruszy sprzed urzędu kanclerskiego w Berlinie o godz. 13. W ubiegłym roku w marszu przeszło około pięciu tysięcy osób.

W poprzednich latach marsz przygotowywany przez Niemiecką Federację Ruchów Obrony Życia poparło m.in. kilkanaście organizacji pozarządowych, stowarzyszenia lekarzy oraz partia chadeków CDU.
- Propagujemy marsz dla życia w Berlinie, gdyż sądzę, że jest on nam - obrońcom wartości życia człowieka w Polsce - bardzo potrzebny - mówi ks. Tomasz Kancelarczyk, organizator szczecińskiego Marszu dla Życia, w którym co roku uczestniczy kilkanaście tysi

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty