Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Azoty Arena w barwach narodowych Francji w listopadzie 2015. Fot. Elżbieta Bielecka [Radio Szczecin/Archiwum]
Azoty Arena w barwach narodowych Francji w listopadzie 2015. Fot. Elżbieta Bielecka [Radio Szczecin/Archiwum]
Szczecin odda hołd zabitym w zamachu terrorystycznym w Nicei.
W piątkowy wieczór największa hala widowiskowo-sportowa w Szczecinie zostanie podświetlona w kolory flagi Francji. W niebiesko-biało-czerwonych barwach nie rozbłyśnie za to Filharmonia Szczecin. Przedstawiciele instytucji tłumaczą, że przeprogramowanie oświetlenia jest dość skomplikowane i długotrwałe.

Hołd oddadzą także przedstawiciele regionu, miasta i konsulatu. W alei Kwiatowej powstanie miejsce, gdzie każdy będzie mógł złożyć znicze i kwiaty. Minutą ciszy ofiary uhonorują także goście wernisażu na Zamku Książąt Pomorskich.

Niemal cały świat stara się solidaryzować z rodzinami zabitych w czwartkowym zamachu. W barwy Francji podświetlony zostanie Pałac Kultury i Nauki w Warszawie, na Stadionie Narodowym pojawi się napis Paris, Paris. Na podobne gesty zdecydowały się już m.in. władze Dallas, Montrealu, Mexico City i Nowego Jorku.
Materiał Łukasza Rabikowskiego

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek23wtorek24środa25czwartek26piątek27sobota28niedziela01poniedziałek02wtorek03środa04czwartek05piątek06sobota07niedziela08poniedziałek09wtorek10środa11czwartek12piątek13sobota14niedziela15poniedziałek16wtorek17środa18czwartek19piątek20sobota21niedziela22poniedziałek23wtorek24środa25czwartek26piątek27sobota28niedziela29poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty