Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Autopromocja  
Zobacz

"Kapitan Borchardt". Fot. Andrzej Kutys [Radio Szczecin/Archiwum]
"Kapitan Borchardt". Fot. Andrzej Kutys [Radio Szczecin/Archiwum]
Pierwsze jachty i żaglowce minęły już linię mety pierwszego etapu regat The Tall Ships Races. W klasyfikacji generalnej sensacyjnie prowadzi polski "Kapitan Borchardt".
Młodzieżowa reprezentacja Szczecina płynie na żaglowcu "Fryderyk Chopin". Ta jednostka w "generalce" jest na 24 miejscu, a w swojej klasie A, czyli największych statków, "Chopin" jest szósty.

Dwa miejskie jachty, również z reprezentacją Szczecina na pokładach, płyną w klasie D. To "Zryw" i "Urtica". Wśród najmniejszych jednostek biorących udział w TTSR "Zryw" jest piąty, a "Urtica" szósta. Czwarty w tej klasie jest szczeciński jacht "Bies".

Regaty wystartowały 3 lipca ze szwedzkiego Halmstad. Teraz flotylla skieruje się do fińskiego Turku. Ostatnim punktem zmagań żeglarskiego wyścigu jest Szczecin, w którym między 5 a 8 sierpnia odbędzie się wielki finał The Tall Ships Races.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02poniedziałek03wtorek04środa05czwartek06piątek07sobota08niedziela09poniedziałek10wtorek11środa12czwartek13piątek14sobota15niedziela16poniedziałek17wtorek18środa19czwartek20piątek21sobota22niedziela23poniedziałek24wtorek25środa26czwartek27piątek28sobota29niedziela30poniedziałek31wtorek01środa02czwartek03piątek04sobota05niedziela06
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty