Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
My Hrabiny. Myślę, więc zapisałam

Pogoń nadal na dnie tabeli w piłkarskiej ekstraklasie. Szczecinianie przegrali w piątek na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław 0:3 w 14 kolejce rozgrywek o mistrzostwo Polski.
Do przerwy wrocławianie prowadzili 2:0, a oba gole strzelił Marcin Robak - były zawodnik portowej jedenastki. Po przerwie Dumę Pomorza dobił Arkadiusz Piech zdobywając trzecią bramkę. W doliczonym czasie gry czerwoną kartkę po dwóch żółtych otrzymał Łukasz Zwoliński i portowcy kończyli pojedynek w osłabionym składzie.

Dla zespołu trenera Macieja Skorży to ósmy z rzędu mecz bez zwycięstwa w ekstraklasie. Po przegranej ze Śląskiem granatowo-bordowi w dalszym ciągu zajmują ostatnie miejsce w tabeli rozgrywek.

W kolejnym ligowym spotkaniu piłkarze Pogoni 5 listopada w Szczecinie zmierzą się z mistrzem kraju Legią warszawa.

Śląsk Wrocław - Pogoń Szczecin 3:0 (2:0)
1:0 Marcin Robak 4'
2:0 Marcin Robak 35'
3:0 Arkadiusz Piech 67'

Żółte kartki: Piech, Pawelec (Śląsk), oraz Zwoliński, Gyurcso (Pogoń).
Czerwona kartka: Zwoliński (Pogoń).

Śląsk Wrocław: 1. Jakub Wrąbel - 16. Robert Pich, 17. Mariusz Pawelec, 3. Piotr Celeban, 4. Đorđe Čotra - 7. Jakub Kosecki, 8. Dragoljub Srnić, 10. Kamil Vacek 6. Michał Chrapek - 9. Marcin Robak, 29. Arkadiusz Piech.

Ławka: 27. Jakub Słowik, 28. Konrad Poprawa, 5. Augusto, 18. Łukasz Madej, 31. Maciej Pałaszewski, 25. Adrian Łyszczarz, 26. Daniel Łuczak

Pogoń Szczecin: 1. Łukasz Załuska - 24. David Niepsuj, 2. Cornel Rapa, 21. Sebastian Rudol, 77. Ricardo Nunes - 14. Kamil Drygas, 20. Tomasz Hołota - 71. Dariusz Formella, 6. Rafał Murawski, 11. Spas Delev - 9. Adam Frączczak.

Ławka: 33. Adrian Henger, 7. Adam Gyurcso, 4. Jakub Piotrowski, 15. Hubert Matynia, 57. Patryk Paczuk, 93. Łukasz Zwoliński, 10. Dawid Kort.