Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
My Hrabiny. Myślę, więc zapisałam

Kardynał Stefan Wyszyński. Źródło fot. www.wikipedia.org/Jarekt
Kardynał Stefan Wyszyński. Źródło fot. www.wikipedia.org/Jarekt
Papież Franciszek podpisał dekret o heroiczności cnót kardynała Stefana Wyszyńskiego. Do tego, by został ogłoszony błogosławionym pozostaje jedynie uznanie cudu za przyczyną Prymasa Tysiąclecia. Proces w tej sprawie na etapie diecezjalnym zakończył się cztery lata temu w Szczecinie.
Materiał w procesie o cud na etapie diecezjalnym jest już opracowany i teraz, gdy papież Franciszek ogłosił dekret o heroiczności cnót Prymasa, dokumenty trafią do Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. Jeśli Watykan uzna cud uzdrowienia, wtedy droga do ogłoszenia kardynała błogosławionym będzie otwarta.

Cud dotyczy osoby, której dane objęte są tajemnicą, ale zarówno ona, jak i wielu świadków tego zdarzenia mieszka na terenie Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. W 1989 roku 19-letnia wówczas kobieta zachorowała na raka tarczycy, który dawał przerzuty. Dzięki modlitwie wielu osób, w tym sióstr zakonnych, za wstawiennictwem kard. Wyszyńskiego choroba cofnęła się. Proces o domniemanym cudzie za przyczyną Sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego zakończył się w Szczecinie w maju 2013 roku.

Kardynał Stefan Wyszyński został Prymasem Polski w 1948 roku. Od 1953 roku był więziony przez władze PRL. Zmarł 28 maja 1981 w Warszawie. Został pochowany w warszawskiej archikatedrze św. Jana Chrzciciela. Nazywany jest Prymasem Tysiąclecia.
Relacja Piotra Kołodziejskiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty