Kardynał Stefan Wyszyński błogosławionym? Jak podaje Katolicka Agencja Informacyjna, wtorkowa sesja kardynałów i biskupów z Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych zakończyła się pozytywną opinią o heroiczności cnót Prymasa Tysiąclecia. Jeszcze przed świętami papież Franciszek może podpisać dekret o heroiczności cnót Prymasa Tysiąclecia. To jeden z warunków beatyfikacji.
W 1989 roku 19-letnia wówczas kobieta zachorowała na raka tarczycy, który dawał przerzuty. Dzięki modlitwie wielu osób, w tym sióstr zakonnych, za wstawiennictwem kard. Wyszyńskiego choroba cofnęła się. Uzdrowiona osoba i wielu świadków mieszka na terenie Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, chociaż sam cud miał miejsce w innej części Polski. Proces o domniemanym cudzie za przyczyną Sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego zakończył się w maju 2013 roku. Przez 14 miesięcy przesłuchano 11 świadków, przebadano jeszcze raz kobietę, której dane są objęte tajemnicą.
Materiał w procesie o cud na etapie diecezjalnym jest opracowany i po ogłoszeniu przez papieża dekretu o heroiczności cnót Prymasa, trafi do Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. Jeśli Stolica Apostolska uzna ten cud uzdrowienia, wtedy droga do ogłoszenia kardynała błogosławionym będzie otwarta.
Kardynał Stefan Wyszyński został Prymasem Polski w 1948 roku. Od 1953 roku był więziony przez władze PRL. Zmarł 28 maja 1981 w Warszawie. Został pochowany w warszawskiej archikatedrze św. Jana Chrzciciela. Nazywany jest Prymasem Tysiąclecia.