Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Wynton Marsalis. Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin/Archiwum]
Wynton Marsalis. Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin/Archiwum]
Legendarny jazzman wystąpi w studiu S1 Radia Szczecin na stulecie polskiej niepodległości. Wynton Marsalis zagra z Jazz at Lincoln Orchestra. Wcześniej wystąpią: Dorota Miśkiewicz, Sylwester Ostrowski, Jazz Band oraz Darius Brubeck. To wszystko w ramach koncertu "Radio Szczecin dla Niepodległej".
Podczas koncertu w radiowym studiu publiczność usłyszy jazzowe aranżacje najwybitniejszych dzieł polskich twórców, między innymi: Ignacego Paderewskiego, Fryderyka Chopina i Krzysztofa Komedy.

Saksofonista Sylwester Ostrowski zdradził w programie "Radio Szczecin na Wieczór" , że przygotował dla słuchaczy i widzów coś specjalnego. - Nie zabraknie też utworu patriotycznego. Będzie to "My, Pierwsza Brygada", który sam zaaranżowałem. Jestem z tego dumny - przyznał Ostrowski. - Polska muzyka jest wspaniała i piękna. Amerykańska również. Nie ma nic złego w tym, żeby korzystać z dorobku i bogactwa obu krajów.

W opinii redaktora naczelnego Radia Szczecin Przemysława Szymańczyka, jazz i polska niepodległość to piękne połączenie. - Jazz kojarzy się z wolnością. Jazz jest muzyką wolnych ludzi - mówił Szymańczyk.

Koncert "Radio Szczecin dla Niepodległej" odbędzie się w najbliższy poniedziałek 5 lutego o godzinie 19. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo na antenie Radia Szczecin oraz na naszej stronie internetowej i profilu na Facebooku. To będzie jedyna transmisja na żywo koncertu Wyntona Marsalisa podczas jego tegorocznej trasy koncertowej.

Więcej informacji można znaleźć w naszej specjalnej zakładce "Radio Szczecin dla Niepodległej" .
Saksofonista Sylwester Ostrowski zdradził w programie "Radio Szczecin na Wieczór", że przygotował dla słuchaczy i widzów coś specjalnego.
W opinii redaktora naczelnego Radia Szczecin Przemysława Szymańczyka, jazz i polska niepodległość to piękne połączenie.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty