Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Zaczynał karierę sześćdziesiąt lat temu w Szczecinie, w poniedziałek znów zagra właśnie tutaj - to Darius Brubeck, amerykański pianista z Jazz at Lincoln Center Orchestra. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Zaczynał karierę sześćdziesiąt lat temu w Szczecinie, w poniedziałek znów zagra właśnie tutaj - to Darius Brubeck, amerykański pianista z Jazz at Lincoln Center Orchestra. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Zaczynał karierę sześćdziesiąt lat temu w Szczecinie, w poniedziałek znów zagra właśnie tutaj - to Darius Brubeck, amerykański pianista z Jazz at Lincoln Center Orchestra.
W 1958 roku był w zespole ojca - Dave'a, który uczestniczył w tournee po Europie zaczynającym się w Szczecinie.

Po kilkudziesięciu latach Darius Brubeck wraca i wystąpi w Studiu Koncertowym S1 Radia Szczecin. W "Rozmowach pod krawatem" prowadzący wywiad jazzman Sylwester Ostrowski mówił, że to ważna dla szczecinian historia, a główna gwiazda dzisiejszego koncertu "Radio Szczecin dla Niepodległej", Wynton Marsalis opisywał dzieje ojca Dariusa Brubecka.

- Rodzina Brubecków ma ogromne znaczenie dla jazzu i przybliżenia jazzu ludziom. Dave i Iola mieli niewyobrażalny wpływ na amerykańską kulturę. Dave był też w jednym z pierwszych zintegrowanych amerykańskich wojskowych. W jego czasach w armii była segregacja rasowa i on wymusił integrację jak wielu wspaniałych ludzi na świecie - powiedział Marsalis.

Koncertu "Radio Szczecin dla Niepodległej" w studiu S1 im. Jana Szyrockiego Radia Szczecin wysłucha 100 osób. Początek o 19.

Wydarzenie będzie transmitowane "na żywo" na antenie Radia Szczecin oraz na naszej stronie internetowej i profilu na Facebooku. To będzie jedyna transmisja "na żywo" koncertu Wyntona Marsalisa podczas jego tegorocznej trasy koncertowej.


Więcej informacji można znaleźć w naszej specjalnej zakładce "Radio Szczecin dla Niepodległej" .
Po kilkudziesięciu latach Darius Brubeck wraca i wystąpi w Studiu Koncertowym S1 Radia Szczecin. W "Rozmowach pod krawatem" prowadzący wywiad jazzman Sylwester Ostrowski mówił, że to ważna dla szczecinian historia, a główna gwiazda dzisiejszego koncertu "

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty