Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
O winnych nie ma ani słowa, a budynek będzie remontowany - nie wiadomo tylko skąd pieniądze. Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych przesyła lakoniczny komunikat po naszych informacjach dotyczących Domu Kultury Słowianin w Szczecinie.
Na początku marca Inspektor Nadzoru Budowlanego wyłączył tam z użytkowania salę koncertową, bowiem istnieje ryzyko zawalenia się sufitu kartonowo-gipsowego.

Z odpowiedzi rzecznika Zarządu Budynków i Lokali Komunalnych wynika, że urzędnicy wiedzieli już o konieczności demontażu sufitu i zamknięcia sali z ekspertyz zrobionych pod koniec lutego. Dlaczego ZBiLK do marca czekał na formalną decyzję Inspektora Nadzoru Budowlanego? Na to pytanie nie ma jednak już odpowiedzi w przesłanym do nas komunikacie. Rzecznik Zarządu Tomasz Klek nie odpowiada też na pytanie, kto jest odpowiedzialny za fatalny stan budynku. Informuje za to, że obecnie trwa procedura wyboru firmy, która ma zdemontować regipsy. To może potrwać kilka tygodni.

Jak dodaje rzecznik ZBiLK-u w tym roku zaplanowany był już remont Słowianina m.in. termomodernizacja czy wymiana instalacji elektrycznej. Koszt remontu ma wynieść około 1,6 mln złotych. Skąd mają pochodzić na ten cel pieniądze? To pytanie również zostaje bez odpowiedzi.
Relacja Kamila Nieradki.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty