Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

Prezydencki minister wymieniał, w jego ocenie, pozytywne zmiany w sądownictwie. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Prezydencki minister wymieniał, w jego ocenie, pozytywne zmiany w sądownictwie. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Sędziowie chcą kierować debatę na sprawy personalne, gdy najważniejsze są zmiany, które poprawiają funkcjonowanie sądów, czego Polacy oczekują - mówił w "Rozmowach pod krawatem" Paweł Mucha. Prezydencki minister i prawnik komentował reformę wymiaru sprawiedliwości.
Zastępca szefa Kancelarii Prezydenta RP wymieniał, w jego ocenie, pozytywne zmiany w sądownictwie. - To Izba Dyscyplinarna i kwestia związana z zasadą "absolutnie zero tolerancji dla przewinień dyscyplinarnych", a zwłaszcza w takich sytuacjach, kiedy sędzia popełnia czyn zabroniony. Skarga nadzwyczajna jako narzędzie, żeby usuwać ewidentne błędy sądowe. Za dużo rozmawiamy o personaliach, bo część środowiska sędziowskiego próbuje budować taką debatę. My powinniśmy zwrócić uwagę na to, że sędziowie nie powinni się zajmować polityką, a te zmiany, które są proponowane są pozytywne dla Polaków i oczekiwane przez Polaków - powiedział Mucha.

Paweł Mucha zwracał uwagę, że krytykująca zmiany w sądownictwie opozycja nie przedstawia własnej propozycji poprawy źle funkcjonującego systemu - z jego przewlekłymi postępowaniami czy niesprawiedliwymi wyrokami, o których później głośno w mediach.

Prezydencki minister wytykał rządzącej przez 8 lat PO, że mimo wszelkich narzędzi, żeby podjąć się reformy sądownictwa, nic w tej sprawie nie zrobiono.
Prezydencki minister wymieniał, w jego ocenie, pozytywne zmiany w sądownictwie.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty