Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

Prezydenci: Donald Trump i Andrzej Duda podczas szczytu Inicjatywy Trójmorza. Fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP
Prezydenci: Donald Trump i Andrzej Duda podczas szczytu Inicjatywy Trójmorza. Fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP
Rola Polski w amerykańskiej polityce bardzo wzrosła - oceniał w "Rozmowach pod krawatem" europoseł Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Czarnecki.
Pytany o ostatnie spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem podkreślał, że Polska zyskuje na zmianie kursu w relacjach na linii USA-Unia Europejska. Europoseł PiS mówił też o kulisach polityki. - To także ludzkie emocje - zwracał uwagę. - A prezydent Trump lubi Polaków.

- Proszę sobie wyobrazić, jaka jest reakcja prezydenta Donalda Trumpa, o którym mówi się, że "jest zakochany w sobie". On przyjeżdża do Polski, gdzie radośnie witają go tłumy ludzi, a zaraz potem leci do Hamburga. Tam miasto płonie, jego żona nie może wyjść z hotelu, w niemieckich mediach na Trumpa spadają gromy. Miał więc porównanie. Pomijając interesy polsko-amerykańskie, Donald Trump czuje się wśród Polaków dobrze - komentował Ryszard Czarnecki.

Europoseł tłumaczył, że poprzednik Trumpa, Barack Obama nie interesował się Europą i rozmawiał o sprawach naszego kontynentu za pośrednictwem Niemiec. Natomiast Donald Trump stawia na stosunki dwustronne, bezpośrednio z danym krajem, na czym Polska zyskuje.
Europoseł PiS mówił też o kulisach polityki. - To także ludzkie emocje - zwracał uwagę.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty