Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Karolina Jaskólska [Radio Szczecin]
Fot. Karolina Jaskólska [Radio Szczecin]
Podpisaniem umów partnerskich rozpoczął się drugi dzień Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych w Szczecinie. W środę współpracę nawiązała m.in. Grupa Azoty Zakłady Chemiczne S.A. z Powiatem Polickim.
Umowa zakłada partnerstwo i pozwoli na rozwój zawodowy uczniów szkoły łączności.

- Wybraliśmy zawody, które są odpowiednie i potrzebne Grupie Azoty. Postanowiliśmy, że będziemy kształcić młodzież w tych właśnie kierunkach - mówi Beata Chmielewska, członek zarządu powiatu polickiego, która jest odpowiedzialna za oświatę.

To zdecydowany plus dla przyszłego pracownika, że przeszedł takie praktyki.

- Pracownik jest przygotowany, może nie w stu procentach, ale zdecydowanie przewyższa wszystkich innych, którzy przychodzą z zewnątrz, nie mieli do czynienia z nimi, nie poczuli Zakładów - dodaje Tomasz Panas, wiceprezes Zarządu Grupa Azoty Zakłady Chemiczne S.A.

Targi to ponad 80 wystawców z całego województwa - w tym szkoły policealne, zawodowe i techniczne. Potencjalni zainteresowani mogli zapoznać się z ich ofertą i poznać specyfikę przyszłego zawodu. W programie były też również warsztaty i szkolenia.
- Wybraliśmy zawody, które są odpowiednie i potrzebne Grupie Azoty i postanowiliśmy, że będziemy kształcić młodzież w tych właśnie zawodach - mówi Beata Chmielewska, członek zarządu powiatu polickiego, która jest odpowiedzialna za oświatę.
- Pracownik jest przygotowany, może nie w 100 procentach, ale zdecydowanie przewyższa wszystkich innych, którzy przychodzą z zewnątrz, nie mieli do czynienia z nimi, nie poczuli Zakładów - dodaje Tomasz Panas, wiceprezes Zarządu Grupa Azoty Zakłady Chemic

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty