Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Projekt stadionu Pogoni Szczecin. Mat. Urząd Miasta Szczecin
Projekt stadionu Pogoni Szczecin. Mat. Urząd Miasta Szczecin
Budowa stadionu Pogoni Szczecin może pochłonąć ponad 360 milionów złotych. Taką kwotę zaproponowała jedyna firma, która złożyła ofertę w drugim przetargu. Goście "Kawiarenki Politycznej" Radia Szczecin byli zgodni co do jednego - inwestycję trzeba zrealizować jak najszybciej, bo ceny mogą wzrosnąć.
- I to jest właśnie ta weryfikacja przez życie. Inaczej zakładał kosztorys inwestorski, inaczej pokazują ceny bieżące. A przyszłość, bo stadion będzie dopiero realizowany, pewnie jeszcze te koszty pomnoży - mówiła Renata Łażewska z klubu Bezpartyjnych.

Natomiast zdaniem Przemysława Słowika z klubu Koalicji Obywatelskiej, modernizacja stadionu przy ulicy Twardowskiego to niepewna inwestycja.

- Jako mieszkańcy za długo czekamy na ten stadion. Czas najwyższy, żeby on powstał. Ubolewam, że w takiej formule i w tym miejscu. Bo gdybyśmy zrobili to wcześniej i w innym miejscu, tak jak sugerowaliśmy chociażby w Kołbaskowie, te koszty byłyby mniejsze. Inwestycja byłaby bardziej pewna. Teraz budujemy na terenie, na którym nikt nie wie co się dzieje pod spodem, jest to jeszcze zagadką. Zobaczymy jak to wyjdzie w trakcie - mówił Słowik.

Służby miejskie w przypadku stadionu Pogoni pracują niezbyt dobrze - podkreślał Leszek Duklanowski z Prawa i Sprawiedliwości.

- Jakieś fatum ciąży nad stadionem w Szczecinie. Pamiętam tę wersję, którą omawiał m.in. prezydent Krzystek kilkanaście lat temu. Ten koszt jest tak wielki i jego się teraz akceptuje, a równocześnie z drugiej strony mówimy o próbie negocjacji. To też jest takie mało rozsądne działanie, które pokazuje, że niezbyt dobrze w tym przypadku te służby miejskie pracują - mówił Duklanowski.

Miasto nie zaakceptowało jeszcze oferty firmy Doraco na łączną kwotę 364 milionów złotych. Jest to jednak jedyna propozycja, która padła w drugim przetargu na budowę stadionu. Oficjalną decyzję magistratu mamy poznać na początku przyszłego roku.
Inwestycję trzeba zrealizować jak najszybciej, bo ceny mogą wzrosnąć - mówiła Renata Łażewska z klubu Bezpartyjnych.
Natomiast zdaniem Przemysława Słowika z klubu Koalicji Obywatelskiej, modernizacja stadionu przy ulicy Twardowskiego to niepewna inwestycja.
Służby miejskie w przypadku stadionu Pogoni pracują niezbyt dobrze - podkreślał Leszek Duklanowski z Prawa i Sprawiedliwości.

12 komentarzy

Chcecie jak najszybciej wybudować stadion?
Super!
Ale z WŁASNYCH pieniędzy!!!
Od naszych, z podatków WARA!!!
W Szczecinie są ważniejsze potrzeby!
Jak choćby budowa własnych TOALET dla WSZYSTKICH mieszkańców centrum i śródmieścia!
Żeby w XXI wieku miasto WOJEWÓDZKIE nie zapewniło przez tyle lat ich budowy to jest wielki WSTYD!!!
Batman, opera, filharmonia czy choćby arkonka też są z podatków czyli pieniędzy nasz wszystkich również moich. Wszystko ma służyć mieszkańcom, stadion też. Żyj i pozwól żyć innym.
I cały układ milczy o tym, że to stadion dla prywatnej firmy i prywatna firma robi biznes. Sprzedają właśnie zawodnika za kilka mln. Ile pójdzie na budowę stadionu? Zero. Dlaczego? A bo tak. Bo Szczecin jest naiwny i daje się robić w konia.
I tak do tej sumy trzeba bedzie doplacic bo tak sie dzieje na rynku.Np.Hanza Tower ponad 100 mln.
a ja od dłuższego czasu powtarzam:
zamiast budować stadion dla grupki kiboli (i interesików "znajomych królika") oraz byle jakich kopaczy piłki - te pieniądze należałoby przeznaczyć na walkę ze smogiem w Szczecinie.
Za tę kwotę można wymienić wszystkie piece w mieszkaniach komunalnych na bardziej ekologiczne sposoby ogrzewania mieszkań!
Zniknęłoby kilkanaście tysięcy pieców, w których spala się wszystko, a czasem i węgiel nawet.
Ta garstka kiboli jednym meczem przebija roczna frekwencje w filharmonii np To po pierwsze. Po drugie klub płaci miastu dzierżawę za korzystanie z obiektu. Ktoś płaci miastu za filharmonie? Po trzecie, chcesz wymienić piece, super daj ludziom kasę ale co z tego jak tych co nie stać na piec nie stać i na dobrej jakości opał. Co z tego że piec będzie najwyższej klasy, jak będziesz palić byle g*w em to nic się nie zmieni. Po prostu ludzie za mało zarabiają i tu jest problem. Żyj i daj żyć innym.
"ta garstka kiboli przebija wszystko". Fakt. Stąd setki policjantów obstawiających "milusińskich".
"Kibiców" z filharmonii jakoś nie ostawiają.
Ile to jadu tutaj się wylewa na normalnych kibiców co niby są gorsi od innych mieszkańców.
Na mecze chodzi wiele rodzin z dziećmi i proszę nie obrażać kibiców.
Szanujmy się.
@Pablo - jak widać jesteś totalnym ignorantem: "Co z tego że piec będzie najwyższej klasy, jak będziesz palić byle g*w em to nic się nie zmieni." Otóż dla Twojej wiedzy jest od dawna POLSKI wynalazek, piec DOMOWY w którym spalanie następuje w wyższej temperaturze dzięki czemu możesz palić WSZYSTKIM nawet np. oponami i NIC ale to NIC trującego z komina się nie wydobędzie! Dotarło?! POLSKI całkiem bezpieczny dla środowiska piec!
I do tego powinny iść dopłaty dla ludzi a nie na zachcianki ludzi, którzy muszą być otaczani kordonami policji żeby nie robili burd!
A każda taka ochrona kosztuje spore pieniądze z naszych podatków!
Dla porównania jakoś na ŻADNYM koncercie w filharmonii czy w operze nie potrzeba było ani JEDNEGO policjanta!
Ile było tzw. "zadym" na meczach siatkówki, piłki ręcznej czy koszykówki w szczecińskiej arenie?
ZERO!
Dlatego, że wszędzie tam idą ludzie kulturalni...
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia!
Przedstawię dwa:
1. Tylko czekam na decyzję miasta na wymianę pieców i toalet. I na parę lat mam dobry biznes w Szczecinie!
Mimo wszystko pamiętajmy iloma mieszkaniami zarządza urząd miasta a ile to TBSy czy prywatne własności.
2. Stadion, potrzebny? Niezbędny? Otóż miasto wydając nasze pieniądze musi robić inwestycje w większości a nie je przejadać. Nie jesteśmy jeszcze Norwegią w której można obywatelowi zwrócić jego podatek kupując mu piec czy toaletę. I jeszcze trochę to potrwa. Najpierw potrzebujemy inwestycje które dadzą nam zarobki pozwalające na zebranie takich podatków byśmy mogli przejadać więcej kasy z podatków.
Niektóre koemnatarze wołają o pomste do nieba.
1. Logika jednego z internautów: Nie opłaca się budować nowego stadionu ponieważ korzystają z niego '' ludzie niekulturalni i musi tam być policja'' - Gratulacje dla tego Pana wygrał pan defiladę głupoty z 1 miejscem. Teraz Pana zadaniem jest udowodnić, że w Łodzi albo Warszawie ''nie jest wymagana policja na meczach''. Kolejna przykład: Gdyby jakiś Dziadek... chciał zabrać wnuka na mecz na nowy piękny stadion? Nie... nie może. Ponieważ jeden z internautów uznał, że stadion to miejsca dla ludzi '' nie kulturalnych '' ,a niestety ten dziadek z wnukiem nie łapią się w ''trend'' tego internauty. Brawa jeszcze raz! Zaznaczmy również, że Pogoń jest częścią kultura miasta, a nie wyłącznie kibiców uczęszczających na mecze... Tren pogoni jest wszędzie. W knajpach , w restauracjach, barach czy składach pociągów... A stadion i kibice są jego głównym ośrodkiem napędzającym, tej części kultury miejskiej.
Kolejna kwestia '' Refundacja toalet w domach ''
Ja chyba czegoś nie rozumiem...
Jeżeli ktoś mieszka na obrzeżach miasta musi zrobić remont na SWÓJ KOSZT.
Jest bardzo wiele przykładów, że ludzie, na swój koszt wszystko załatwiają, uzgadniają a realizacja dochodzi do skutku.
- Często elewacji
- Toalet również jak i pieców.
W mieście chyba jest inny sposób myślenia '' Na Krakowskiej dali ludziom dofinansowanie'', więc mi też muszą dać, poczekam 5 czy 10 lat. Powypisuje komentarze na wszelkiego rodzaju forach... Jestem całkowicie przeciwny takiemu rozdawnictwu. Ewentualnie dopłata 50% do wymiany pieców, aby nas nie zabiły. Koniec z rozdawnictwem zacznijcie się przyzwyczajać i skończcie pisać te żałosne komentarze '' To publiczne pieniądze nie mogą iść na stadion'', a na wasze kible już mogą iść? Nie przypominam sobie aby mi miasto dopłacało do remontu łazienki! :)...

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty