Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Projekt stadionu Pogoni Szczecin. Mat. Urząd Miasta Szczecin
Projekt stadionu Pogoni Szczecin. Mat. Urząd Miasta Szczecin
Nowa cena za stadion w Szczecinie jest zaskakująco niska - przekonuje prezes Pogoni. Jarosław Mroczek bierze udział w posiedzeniu komisji sportu szczecińskiej rady miasta.
Jak informuje nasz reporter, który jest na miejscu, prezes klubu komentował najnowsze informacje dotyczące ceny za inwestycję przy ul. Twardowskiego. To ponad 360 mln złotych.

Mroczek przekonywał, że realny wydatek dla miasta, po odliczeniu VAT-u oraz przy wzięciu pod uwagę 30-milionowej dotacji od ministerstwa, to ok. 270 mln złotych. - W tak ciężkim okresie budowlanym, jaki mamy w Polsce, udało się doprowadzić do ceny, która w moim przekonaniu dla mnie, chociaż wiem, że brzmi to dziwnie, jest zaskakująco niska. Bardzo się z tego cieszę - przyznał Mroczek.

Wcześniej miasto zamierzało za całą inwestycję, licząc VAT oraz dotację z ministerstwa, wydać maksymalnie 284 mln złotych.

Radni z komisji sportu opowiedzieli się za zwiększeniem budżetu na inwestycję. Właśnie zakończyło się głosowanie. Wzięło w nim udział ośmiu obecnych w sali obrad radnych z Bezpartyjnych i Koalicji Obywatelskiej.
Mroczek przekonywał, że realny wydatek dla miasta, po odliczeniu VAT-u oraz przy wzięciu pod uwagę 30-milionowej dotacji od ministerstwa, to ok. 270 mln złotych.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty