Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
reklama
Zobacz

Stanisław Gawłowski. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Stanisław Gawłowski. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Oczekiwałbym od posła Stanisława Gawłowskiego usunięcia się w cień po tym, jak prokuratura postawiła mu zarzuty - powiedział prof. Maciej Drzonek, gość "Rozmowy pod krawatem" w Radiu Szczecin.
Mimo zarzutów poseł Gawłowski bryluje w mediach społecznościowych, wypowiada się także jako ekspert w niektórych mediach.

- Nie chciałbym przesądzać jak może się to zakończyć, bo musimy zaczekać. To, na co zwróciłbym uwagę, to pewien standard, który - niestety - w Polsce nie obowiązuje. Gdy zarzuty tego typu stawiane są politykom za granicą, to polityk po prostu usuwa się w cień. Takich zachowań oczekiwałbym od polityków z każdej opcji politycznej, bo nie chodzi tu o Platformę Obywatelską, ale generalnie o partie polityczne - zaznaczył prof. Drzonek.

Poseł Stanisław Gawłowski dotychczas usłyszał siedem zarzutów, w tym cztery o charakterze korupcyjnym. W grudniu prokuratura zabezpieczyła sześć nieruchomości posła o wartości 1,5 miliona złotych na poczet przyszłych kar i ew. konfiskaty majątku pochodzącego z łapówek.
- Nie chciałbym przesądzać jak może się to zakończyć, bo musimy zaczekać. To, na co zwróciłbym uwagę, to pewien standard, który - niestety - w Polsce nie obowiązuje. Gdy zarzuty tego typu stawiane są politykom za granicą, to polityk po prostu usuwa się w

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty