Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Politycy Prawa i Sprawiedliwości z lotniska w Goleniowie udali się do Szczecina. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Politycy Prawa i Sprawiedliwości z lotniska w Goleniowie udali się do Szczecina. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Pomorze Zachodnie jest jednym wielkim placem budowy - mówił podczas konferencji prasowej na lotnisku w Goleniowie premier Mateusz Morawiecki.
Przeznaczamy na inwestycje komunikacyjne więcej niż nasi poprzednicy - dodawał zachodniopomorski wojewoda. Jak tłumaczył Tomasz Hinc, poprzedni rząd w ciągu 8 lat na budowę dróg krajowych w naszym województwie wydał trzy miliardy złotych. Z kolei w perspektywie 2015-2023 wydane zostanie dziewięć miliardów.

- I tak wygląda ta różnica. Trzy razy więcej środków - podkreślił Hinc.

- Jeżeli chodzi o inwestycje w kolej nadrabiamy zaniedbania poprzedniego rządu - mówił premier Mateusz Morawiecki. - Platforma Obywatelska nie potrafiła wykorzystać 15 miliardów złotych na cele inwestycji kolejowych. My dziś inwestujemy 67-68 miliardów złotych. Znaczna część z tego również na połączenie Szczecin Dąbie-Poznań, przyspieszenie tego połączenia docelowo do Warszawy, ale także połączenia lokalne.

Politycy PiS zaznaczyli też, że Polskie Porty Lotnicze zabezpieczyły 90 milionów złotych na rozbudowę lotniska w Goleniowie. - Natomiast już niebawem rozpocznie się także pogłębienie toru wodnego Szczecin-Świnoujście - mówił szef MSWiA Joachim Brudziński.

- Przeanalizujmy jak wyglądało to za naszych poprzedników, wtedy usłyszymy, że PiS ma szczęście, bo jest wzrost gospodarczy, a jak my rządziliśmy to była dekoniunktura. Warto sobie zadać pytanie: czy stawiać na tych, którzy mają szczęście czy na tych, którzy mają wiecznego pecha, bo ile razy dochodzą do władzy to jest kryzys? - pytał Brudziński.

Politycy Prawa i Sprawiedliwości z lotniska w Goleniowie udali się do Szczecina, gdzie uczestniczyli w konwencji wyborczej.
Jak tłumaczył Tomasz Hinc, poprzedni rząd w ciągu 8 lat na budowę dróg krajowych w naszym województwie wydał trzy miliardy złotych. Z kolei w perspektywie 2015-2023 wydane zostanie dziewięć miliardów.
- Jeżeli chodzi o inwestycje w kolej nadrabiamy zaniedbania poprzedniego rządu - mówił premier Mateusz Morawiecki.
Politycy PiS zaznaczyli też, że Polskie Porty Lotnicze zabezpieczyły 90 milionów złotych na rozbudowę lotniska w Goleniowie. - Natomiast już niebawem rozpocznie się także pogłębienie toru wodnego Szczecin-Świnoujście - mówił szef MSWiA Joachim Brudziński.

5 komentarzy

oczywiście
pierwsze dokończycie kradzież pieniędzy z OFE
o podatkach nawet nie ma sensu pisać! i o reszcie "obietnic"
TAK TRZYMAĆ
w końcu z OFE przeleje kase na swoje konto , a nie na konto POKE
w końcu ktoś zauważył POTENCJAŁ ZACHODNIOPOMORSKIEGO
ważne ,że jest co raz lepiej niż za PO-PSL
Tak wygląda dojna zmiana na koszt podatnika robią sobie spędy ciekawe czy zapłacili za ten samolot ?
Nie widzę tego wielkiego placu budowy w naszym regionie, panie Morawiecki. To co widać, było już zaplanowane (drogi S3 i S6, pogłębienie toru wodnego do Szczecina) a nawet rozpoczęto już budowę za poprzedniego rządu PO/PSL, PiS tylko to kontynuuje, za pomocą pieniędzy z UE, które także załatwił poprzedni rząd, nie wy.Miał pan uzdrowić przemysł stoczniowy, i co? Stocznię Szczecińską wskrzeszono jedynie z nazwy, a przy okazji Stocznia Remontowa Gryfia stała się praktycznie bankrutem. Fabryka ST³ Offshore - budowy podstaw morskich elektrowni wiatrowych nie ma zamówień. Mieliście zacząć budowę okrętów podwodnych, i znów NIC. Marszałek Geblewicz wyraźnie wykazał, jak pana rząd wyeliminował Szczecin z połączeń zarówno kolejowych jak i lotniczych z Warszawą. I można by tutaj mnożyć, wasze pseudo-sukcesy. Premier nie ma prawa mówić, że region to jeden plac budowy, bo nie jest to prawda.
szkoda ,że nie ma Giertycha i Tuska daliby podwyżki nauczycielą, których nie dali za PO i szkoda,że nie ma WalesyiKwasniewskiego w polityce (czemu?) bo mają akcje w Orlenie? i żyją jak pączki w maśle za waszą kaske....

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty