Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Bank Mleka Kobiecego w Szczecinie. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Bank Mleka Kobiecego w Szczecinie. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Został uruchomiony w szpitalu na Pomorzanach 24 maja ubiegłego roku. W 12 miesięcy w banku zarejestrowało się 15 honorowych dawczyń, które łącznie oddały 150 litrów mleka. Pozwoliło to na pomoc ponad 150 noworodkom.
Pomóc udało się nie tylko wcześniakom.

- Wśród tych dzieci były nie tylko wcześniaki, ale też dzieci chore. Wymagały bezwzględnie karmienia pokarmem kobiecym, a w pierwszych dobach po porodzie, szczególnie porodzie przedwczesnym bardzo trudno jest uzyskać wystarczającą ilość pokarmu od własnej mamy - mówi Beata Łoniewska, kierownik kliniki patologii noworodka szpitala na szczecińskich Pomorzanach

Anna Pałasz, jedna z dawczyń dodaje, że zdecydowała się oddawać swoje mleko, bo ma go nadmiar.

- Nie chciałam wylewać do zlewu, bo może komuś by się przydało. Na początku bałam się, że będę miała za mało mleka ale okazało się, że mam nawet za dużo, a nie za mało - przyznała Anna Pałasz.

Z mleka bezpłatnie mogą korzystać niemowlęta, które z różnych powodów nie mogą być karmione mlekiem swojej mamy.
Relacja Joanny Gralki

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa31czwartek01piątek02sobota03niedziela04
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty