Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Jacek Janiak, dyrektor Słowianina. Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Jacek Janiak, dyrektor Słowianina. Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
- Jestem pierwszym dyrektorem chyba od 60 lat, który doczekał się kapitalnego remontu - mówił w "Rozmowach pod krawatem" Jacek Janiak, dyrektor Domu Kultury "Słowianin".
Na początku ubiegłego roku, Inspektor Nadzoru Budowlanego wyłączył z użytkowania salę koncertową Słowianina z powodu ryzyka zawalenia się sufitu kartonowo-gipsowego.

Dyrektor Domu Kultury mówił, że prace mają rozpocząć się w czerwcu. - Mamy takie plany, te plany widzieliśmy, w tej chwili dokumentacja znajduje się w Urzędzie Miasta. Obecnie czekamy na pozwolenie na budowę i nie ma żadnych opóźnień, są natomiast uzgodnienia. Jestem w komfortowej sytuacji, ponieważ będę pierwszym dyrektorem od ponad 60 lat, który doczekał się remontu kapitalnego - powiedział Janiak.

Jak podkreślał dyrektor Janiak, Słowianin w nowej odsłonie będzie spełnieniem marzeń wszystkich osób, które tworzą ten dom kultury.

Pierwszych koncertów możemy spodziewać się za trzy lata. Remont Słowianina będzie kosztował osiem milionów złotych.
- Jestem w komfortowej sytuacji, ponieważ będę pierwszym dyrektorem od ponad 60 lat, który doczekał się remontu kapitalnego - powiedział Janiak.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty