Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. mat. Fundacji Polskich Wartości.
Fot. mat. Fundacji Polskich Wartości.
Kilkanaście tablic, na których widz może obejrzeć strajkujących robotników czy zamieszki na ulicach Szczecina. Tak wygląda wystawa, otwarta w poniedziałek w Książnicy Pomorskiej.
"Szczecińską opozycję antykomunistyczną lat 80. i czasy przełomu w obiektywie Jarosława Kaczorowskiego i Pawła Woźniaka" można oglądać w Sali Kolumnowej do końca sierpnia.

Jak mówi prof. Krzysztof Kowalczyk, dyrektor Archiwum Państwowego w Szczecinie - na zdjęciach autorstwa Jarosława Kaczorowskiego i Pawła Woźniaka przedstawiony jest okres, którego znaczenia dla najnowszej historii nie można przecenić.

- Przede wszystkim prezentujemy tutaj działaczy, aktywistów różnych nurtów opozycji antykomunistycznej, którzy byli związani ze Szczecinem. Zaczynamy od lat 80., wystawę kończą wybory prezydenckie 1990 roku, czyli ten ważny czas przemian ustrojowych, o którym teraz dyskutujemy w Polsce - powiedział prof. Kowalczyk.

Organizatorem ekspozycji jest Archiwum Państwowe w Szczecinie, a partnerami: Książnica Pomorska i Fundacja Polskich Wartości.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty