Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Historia obrońcy więźniów politycznych z czasów PRL oraz dyplomaty organizującego łączność z rządem na emigracji i krajem zyskuje swoją dźwiękową formę. W studiu Radia Szczecin rozpoczęły się prace przy słuchowisku "Konsul", które będzie opowiadać o Jerzym Kurcyuszu.
W latach 1940 - 1944 był on szefem placówki łączności z Polską w Stambule. Miasto jest też miejscem akcji historii. Słuchowisko powstaje na bazie pamiętnika Kurcyusza.

W rolę głównego bohatera wciela się Robert Gonera. Oprócz niego występują Barbara Kurzaj, Jakub Klimaszewski oraz Sylwester Woroniecki.

- Mam przyjemność reżyserowania słuchowiska pod tytułem "Konsul". Eksperymentujemy tutaj dźwiękowo. To jest opowieść o rozczarowaniu wojną, o tym, że nie każdy znajduje swoje szczęście i trzeba się z tym pogodzić, i dalej żyć - opowiadała Magdalena Wleklik.

Premiera słuchowiska planowana jest na jesień - najprawdopodobniej wrzesień. Wtedy też rozpoczniemy emisję odcinków audiobooka poświęconego historii Jerzego Kurcyusza, w którym czyta Robert Gonera.

- Rozwinięcie tego do teatru radia, to wszystko się przedstawia, jak z takiego wczesnego Bonda. Myślę, że to będzie coś interesującego dla słuchaczy - opowiadał Robert Gonera.

Za realizację dźwiękową obu produkcji odpowiada Wawrzyniec Szwaja. Partnerem i mecenasem projektu jest Grupa Azoty.
Relacja Wojciecha Zagaja [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty