Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Stanisław Gawłowski. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Stanisław Gawłowski. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Nie ma zaufania do "prokuratury Ziobry" i wychwala polityka z korupcyjnymi zarzutami - zdaniem posłanki PO, Magdaleny Kochan "Staszek jest człowiekiem wielkiej miary i nie poddał się temu hejtowi".
Mowa o Stanisławie Gawłowskim zamieszanym w tzw. aferę melioracyjną. Śledztwo w tej sprawie zaczęło się w 2013 roku. Obok niego na ławie oskarżonych usiądą w sumie 32 osoby.

Trzy niezależne składy sędziowskie uznały wysokie prawdopodobieństwo popełnienia przez Gawłowskiego zarzucanych czynów. Polityk spędził także trzy miesiące w areszcie, a wyszedł z niego, gdy wpłacił pół miliona złotych kaucji.

W "Rozmowie pod krawatem" Magdalena Kochan w pełni wspierała partyjnego kolegę i krytykowała prokuraturę.

- Jak można traktować Prokuraturę Krajową, która nie umie wszcząć śledztwa wobec "dwóch wież" i nagrań, które austriacki inwestor przyniósł do prokuratury?! Jak można
mieć zaufanie do prokuratury, która nie umiała wszcząć śledztwa w odpowiednim czasie dając możliwość matactwa szefowi KNF?! - retorycznie pytała Magdalena Kochan.

Gawłowski w wyborach formalnie startuje z własnego komitetu do Senatu, nie znalazł się jednak na listach PO. Pytany, dlaczego tak się stało inny poseł partii, Sławomir Nitras stwierdził, że to "ze względu na sytuację, w jakiej się znajduje".
- Jak można traktować Prokuraturę Krajową, która nie umie wszcząć śledztwa wobec "dwóch wież" i nagrań, które austriacki inwestor przyniósł do prokuratury?! Jak można mieć zaufanie do prokuratury, która nie umiała wszcząć śledztwa w odpowiednim czasie daj

Dodaj komentarz 8 komentarzy

Trzeba przyznać, że pani poseł bardzo ładnie wyrecytowała, z pamięci, partyjne argumenty w obronie kolegi.
nie przesądzam winny-niewinny, ale od początku jest to sprawa o podtekście politycznym.
Widocznym jest, że obecnie chodzi nie tyle o wyjaśnienie sprawy lecz o jej ciągłe wyjaśnianie...
W czasie wyborów - to nośny temat dla PiS i jego służb, nośny temat "grilowania stasia".
W tym tempie, to jeszcze ze trzy kadencje sejmowe będzie trwało wyjaśnianie.
Smutne jest życie redaktora w państwowym radiu- co kadencję niepewność pracy a teraz, po takiej tubie propagandowej po przegranych wyborach jedyne miejsce pracy gdzie Was przyjmą to będzie niezależna czy inne w sieci. Tylko że dla wszystkich miejsc nie starczy, będziecie musieli szukać pracy gdzie indziej, z łatką propagandzistów. Zastanówcie się nad tym.
ehhh.... mógł Stasio zachować się "modelowo" i oświadczyć: nie wiem, nie wiedziałem, to nie moja ręka i pójść na bezpłatny urlop!
A zamiast tego z uporem powtarzał: Jestem niewinny!
No i się doigrał. Zapomniał, że duchowy ideoloprzodek kaczystów zwykł mawiać:
nie ma niewinnych. Są tylko niewłaściwie przesłuchani!
ALE FaRMAZONY POKEmońskie! Donaldzie T. wróć !
jak POKO wygra to będzie można zarządzać biurem poselskim z więzienia ..... HAHA
Autorowi artykułu też można postawić zarzuty, np. za molestowanie dzieci. Nieważne, że będą bezpodstawne, że nie będzie żadnych dowodów. Ważne, że koledzy z lubością będą ten fakt podkreślać w swoich artykułach.
przeprasam co zrobiłem. ale i tak wystartuje bo lubię ! grrrr

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02poniedziałek03wtorek04środa05czwartek06piątek07sobota08niedziela09poniedziałek10wtorek11środa12czwartek13piątek14sobota15niedziela16poniedziałek17wtorek18środa19czwartek20piątek21sobota22niedziela23poniedziałek24wtorek25środa26czwartek27piątek28sobota29niedziela30poniedziałek31wtorek01środa02czwartek03piątek04sobota05niedziela06

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty