Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Kamil Nieradka [Radio Szczecin]
Fot. Kamil Nieradka [Radio Szczecin]
W styczniu ruszy sprawa karna polityka Platformy Obywatelskiej. Afera melioracyjna trafia na wokandę. Pierwszym rozpoznanym przez sąd zarzutem będzie przekazanie zegarków dla Stanisława Gawłowskiego.
Według prokuratury zegarki politykowi miał dać szef Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Mieczysław O.

Śledczy twierdzą, że Mieczysław O. miał wręczyć Gawłowskiemu dwa zegarki w zamian za gwarancję pozostawienia swojego zastępcy na stanowisku. Łączna wartość zegarków to ponad 25 tys. złotych - wynika z postępowania prokuratury.

Były szef IMGW będzie zeznawał jako pierwszy zaraz po odczytaniu aktu oskarżenia - 21 stycznia. To dlatego, że Mieczysław O. przebywa w areszcie w Warszawie, gdzie toczy się wobec niego inne postępowanie karne. Później zeznania składać będzie senator Stanisław Gawłowski.

Podczas posiedzenia organizacyjnego w Sądzie Okręgowym w Szczecinie w sprawie tzw. afery melioracyjnej do czerwca zaplanowano i wyznaczono terminy 20 rozpraw. Dalej rozpoznawane zarzuty dotyczyć będą m.in. ustawiania przetargów w Zachodniopomorskim Zarządzie Melioracji i Urządzeń Wodnych za co polityk PO miał przyjąć ponad 700 tysięcy złotych łapówki i nieruchomość w Chorwacji.

Łącznie w całej sprawie prokuratura oskarża 32 osoby. Część z nich przyznała się do winy i wniosła o dobrowolnie poddanie się karze.
Relacja Kamila Nieradki

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty