Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Stanisław Gawłowski. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Stanisław Gawłowski. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Mimo uzyskania mandatu senatora, poseł Stanisław Gawłowski nie uniknie odpowiedzialności karnej przed sądem.
Prokuratura Krajowa postawiła mu siedem zarzutów, w tym korupcyjne i prania brudnych pieniędzy. Akt oskarżenia w tej sprawie trafił już do sądu i Senat nie będzie musiał wyrażać zgody w sprawie uchylenia immunitetu Gawłowskiemu - mówi Ewa Bialik, rzecznik Prokuratury Krajowej.

- Immunitet w zakresie zarzutów, które zostały przedstawione panu Stanisławowi Gawłowskiemu, już raz został uchylony. I to postępowanie znajduje się na etapie postępowania sądowego. W momencie, kiedy prokuratura zamierzała przedstawić mu zarzuty, zwróciła się do Sejmu z wnioskiem o zgodę na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej posła. Taką zgodę otrzymała. I to pozwoliło na przedstawienie zarzutu Stanisławowi Gawłowskiemu i przeprowadzenie z nim czynności procesowych - wyjaśnia Bialik.

Poseł Stanisław Gawłowski jest głównym oskarżonym w tzw. aferze melioracyjnej. Do Senatu dostał się jako kandydat niezależny. W okręgu koszalińskim - skąd startował - Koalicja Obywatelska nie wystawiła żadnego kandydata. Gawłowski wygrał z kandydatem PiS o 300 głosów.
Akt oskarżenia w tej sprawie trafił już do sądu i Senat nie będzie musiał wyrażać zgody w sprawie uchylenia immunitetu Gawłowskiemu - mówi Ewa Bialik, rzecznik Prokuratury Krajowej.

Dodaj komentarz 13 komentarzy

Wizerunkowy balast.
Gawłowski.
Bezkonkurencyjny ... senator.
Dzień po ogłoszeniu wyników wyborów i wracamy do grillowania Gawłowskiego. Osobiście czekam na zarzuty dla Banasia z tego co słychać CBA ma parę wątpliwości co do majątku szefa NIK.
Ziobro nie popuści tylko nie ma żadnych dowodów i mąci !
NO supppper !!! ale bieda !
Takiego CWANIAKA jak S.G. jeszcze nie widziała POLSKA !!!!
PO-rażka
obraz polskiego społeczeństwa - bandyci, przestępcy, sutenerzy ........ w rządzie po wyborach "Polaków"
wy normalni nie jesteście
20:40
a po co plebs w ogóle informujecie???
przecież oni nie mają pojęcia co z taką informacją mają zrobić ;-) ha ha ha ha ha ha
A poco co ty gadasz o d.Maryni ?
bandyci,mafia, sutenerzy
BYŁO ZA PO HHAHAHAAA.
Urwał się choinki pan Rafik
papa
facet roluje POLSKĘ,
a Wy na niego głosujecie ....?
WIELKA PO-rażka !!!!!!!!!!!!
tnx
...szkoda ,że NITRAS ZREZYGNOWAŁ start w Koszalinie.
HMMMM. dziwna ta wasza polityka....! bez komenatarza
Z tego co pamiętam ani przez chwilę nie próbował unikać sprawiedliwości, a nawet zachęcał prokuraturę, żeby przedstawiła dowody oskarżenia. Jakoś od kilku lat nie potrafią tych dowodów zdobyć, więc nic dziwnego, że chłop się znudził i został senatorem.
I TAK Immunitet COFNĄ ZA CWANIACTWO,
nawet Gierth nie pomoże ! grrrrrr
adw, Giertyh ,dawny kolega ś.p.Leppera nie pomoże
grrrrr
Dziwne, że w poważniejszych sprawach: Banasia, Kuchcińskiego, Chrzanowskiego, Kaczyńskiego i wielu innych - Prokuratura milczy.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02poniedziałek03wtorek04środa05czwartek06piątek07sobota08niedziela09poniedziałek10wtorek11środa12czwartek13piątek14sobota15niedziela16poniedziałek17wtorek18środa19czwartek20piątek21sobota22niedziela23poniedziałek24wtorek25środa26czwartek27piątek28sobota29niedziela30poniedziałek31wtorek01środa02czwartek03piątek04sobota05niedziela06

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty