Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Plac Rodła. Wizualizacje: UM Szczecin
Plac Rodła. Wizualizacje: UM Szczecin
Pomnik Piłsudskiego powinien być "darem społeczeństwa Szczecina" - mówił w "Rozmowach pod krawatem" prezydent Piotr Krzystek.
Zadeklarował, że sam wpłaci stosowny datek na monument, o ile będzie "komitet, który poważnie podejdzie do tematu tej zbiórki" i zostanie wypracowane porozumienie, co do lokalizacji.

Dotychczas odbyły się konsultacje społeczne, w których - jak przyznał Krzystek - wzięło udział "kilkanaście osób". A propozycję miasta, lokalizacji na placu Rodła, radni na razie nie poparli. Prezydent Szczecina osobiście ma sentyment do placu Szarych Szeregów, gdzie obecnie stoi popiersie Marszałka.

- Osobiście jako Piotr Krzystek jestem przyzwyczajony do placu Szarych Szeregów. Uważam, że to miejsce ma już swoją historię naszych niepodległościowych spotkań 11 listopada, ale rozumiem, że ma być inne miejsce, więc szukamy innego rozwiązania. To musi być jakiś konsensus, jakiś komitet, który poważanie podejdzie do kwestii zebrania środków, żeby chociaż kilkaset tysięcy złotych zebrać od mieszkańców. Sam deklaruję, że jeśli będzie powołany taki komitet, to osobiście, prywatnie wpłacę na to jakąś kwotę. To musi być dar od społeczeństwa miasta Szczecina - zadeklarował Piotr Krzystek.

Pomnik ze zbiórki społecznej - a po stronie miasta leżałoby uporządkowanie terenu pod monument - taki scenariusz kreśli Piotr Krzystek. Obecnie mówi się o lokalizacji na placu Lotników, ale planu żadnych konkretnych działań nie ma. Nikt nie prowadzi też zbiórki pieniędzy na pomnik.
Prezydent Szczecina osobiście ma sentyment do placu Szarych Szeregów, gdzie obecnie stoi popiersie Marszałka.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty