Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Przywołujemy wydarzenie sprzed ponad stu lat, kiedy przez wiele miesięcy ogromna modlitwa narodu i wiele działań ludzi mądrych, wiele zmagań militarnych łączyło się w piękny wynik 11 listopada, gdy w świat poszła informacja, że Polska jest krajem niepodległym - podkreślał abp Andrzej Dzięga.
Metropolita szczecińsko-kamieński powiedział w Radiu Szczecin o tym, jak przeżywać patriotyzm.

Wtedy bardzo wiele osób dziękowało Panu Bogu za decyzję i dar Opatrzności, jakim stała się niepodległość narodu i państwa polskiego. Wtedy też bardzo wiele osób modliło się za Polskę i wszystkich, którzy losy Polski wzięli w swoje ręce.

Z wielkiej modlitwy i wielkiego zmagania kształtowała się wolna Polska, polski wolny dom. Co dziś jest zadaniem? - Pierwszym zadaniem w służbie Ojczyźnie dla człowieka wiary jest modlitwa za Polskę. Modlitwa za naród, bożego ducha, o rozumną wolność i o miłość, którą w służbie Ojczyźnie rozpoznajemy i podejmujemy - mówi abp Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko-kamieński.

Nie bójmy się stawać do dyspozycji ojczyzny i dawać jej wysiłek i pracę, trud i cierpienie - dodaje metropolita.

- Tak jak mówił wielki Prymas Tysiąclecia kardynał Stefan Wyszyński: "Po Bogu, Polska jest moją największą miłością". W tym duchu świętujmy 11 dzień listopada. Rozmodleni, radośni, zgodni. Wolni chrześcijanie i rozumnie katolicy - Polacy - mówi abp Andrzej Dzięga.

Hierarcha apeluje też o modlitwę, prośbę o Bożego Ducha za tych, którzy o Polsce decydują, Polsce służą i tu mieszkają.
Relacja Piotra Kołodziejksiego [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty