Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Sesja Rady Miasta. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Sesja Rady Miasta. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Prezydent Piotr Krzystek nie ma szczęścia z doborem współpracowników - tak sprawę złożenia mandatu przez Macieja Szyszkę z Bezpartyjnych komentują szczecińscy radni.
Na razie Maciej Szyszko wydał lakoniczne oświadczenie na portalu społecznościowym. Jak tłumaczy, popełnił błędy w rozliczeniu projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Prawy Brzeg Kultury i dlatego rezygnuje ze wszystkich publicznych funkcji, jakie pełni. Radny Przemysław Słowik z Nowoczesnej, czyli koalicjant Bezpartyjnych tłumaczy, że o sprawie dowiedział się z Facebooka.

- Przede wszystkim nie znam na tyle sprawy, żeby wypowiedzieć się w samej sprawie, ale jestem całkowicie zaskoczony i nie miałem pojęcia o żadnych działaniach w tym zakresie - powiedział Słowik.

Radny Maciej Ussarz z Prawa i Sprawiedliwości przypomina, że wcześniej mandat musiał złożyć inny radny prezydenta Krzystka, Michał Wilkocki, bo został złapany za jazdę pod wpływem alkoholu.

- Pytanie też, co dalej - dodaje Ussarz. - Prezydent Krzystek nie ma szczęścia z dobieraniem sobie współpracowników w postaci radnych. Jakie wynikną z tego konsekwencje? Czekamy na przyszłe decyzje.

Macieja Szyszkę w szczecińskiej radzie miasta zastąpi Mariusz Bagiński.
Radny Przemysław Słowik z Nowoczesnej, czyli koalicjant Bezpartyjnych tłumaczy, że o sprawie dowiedział się z Facebooka.
Radny Maciej Ussarz z Prawa i Sprawiedliwości przypomina, że wcześniej mandat musiał złożyć inny radny prezydenta Krzystka, Michał Wilkocki, bo został złapany za jazdę pod wpływem alkoholu. - Pytanie też, co dalej - dodaje Ussarz.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty