Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Autostrada A6. Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Autostrada A6. Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Dużo pracy przy przygotowywaniu inwestycji, ale jeśli będą pieniądze, nic nie powinno zagrozić budowie - tak goście audycji "Radio Szczecin na Wieczór" mówią o planach realizacji dziewięciu nowych obwodnic w Zachodniopomorskiem.
Dla nas oznacza to dalszą wytężoną pracę, ponieważ te inwestycje trzeba przygotować do realizacji - powiedział Mateusz Grzeszczuk z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Szczecinie.

- Na tych dziewięć projektów, dla trzech inwestycji były już pewne kroki poczynione. Na dwie obwodnice również badania geologiczne - jeżeli chodzi o Szczecinek i Gryfino. Będziemy gotowi do ogłoszenia przetargów w czwartym kwartale tego roku. Pozostała szóstka tych projektów nie ma absolutnie żadnych prac przygotowawczych za sobą - podkreślał Grzeszczuk.

Potencjalne zagrożenie inwestycji to kwestia finansowania - jeśli będzie zapewnione to nie powinny nas spotkać żadne niespodzianki - dodał Arkadiusz Mikołajczuk - audytor bezpieczeństwa ruchu drogowego.

- Wydaje mi się, że okres realizacji jest na tyle dobrany, że z niespodziankami można sobie poradzić. Największym kłopotem, jaki może nas spotkać, to po prostu ograniczenie środków finansowych, żeby sobie z tymi ewentualnymi niespodziankami poradzić - uważa Mikołajczuk.

Obwodnice w regionie mają powstać w ciągu najbliższych dziesięciu lat. Głównie w okolicach miast i miasteczek, w których natężenie ruchu jest wyjątkowo duże. W Zachodniopomorskiem to: Człopa, Gryfino, Kołbaskowo, Rusinowo, Stargard, Szczecinek, Szwecja, Wałcz i Złocieniec.

Program budowy stu obwodnic w Polsce ma kosztować 28 miliardów złotych.
Dla nas to oznacza dalszą wytężoną pracę ponieważ te inwestycje trzeba przygotować do realizacji - powiedział Mateusz Grzeszczuk z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Szczecinie.
Potencjalne zagrożenie inwestycji to kwestia finansowania - jeśli będzie zapewnione to nie powinny nas spotkać żadne niespodzianki - dodał i o Arkadiusz Mikołajczuk - audytor bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty