Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Przedstawiciel Komisji Europejskiej w Polsce Marek Prawda. źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Marek_Prawda.
Przedstawiciel Komisji Europejskiej w Polsce Marek Prawda. źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Marek_Prawda.
Pytany o rolę Unii Europejskiej w zwalczaniu pandemii odpowiada, że to rola państw członkowskich, które zresztą skrytykował za "egoizmy narodowe". Przedstawiciel Komisji Europejskiej w Polsce - Marek Prawda stwierdził w "Rozmowie pod krawatem", że to "Bruksela zaczęła harmonizować działania" i krytyka Wspólnoty jest nieuzasadniona.
Państwa członkowskie są na pierwszej linii i trudno mieć wymagania wobec Unii Europejskiej - ocenił Marek Prawda.

O kwestii medycznej pomocy wzajemnej nie mówił - martwi się za to o praworządność. Stwierdził, że to Bruksela "zharmonizowała działania", na przykład w sprawie zamykania granic.

- Przyczyną tych nieskoordynowanych działań, np. na granicach nie były jakieś deficyty Unii tylko - bądźmy poważni - nieprzygotowanie na wirusa wszystkich państw członkowskich. A teraz to beztroskie narzekanie na Unię toruje drogę ruchom autorytarnym, bo przykrywamy jakieś swoje niemożności - stwierdził Marek Prawda.

Ostatnio liderzy państw członkowskich Unii spotkali się na wideoszczycie w sprawie kryzysu gospodarczego i temu jak mu zapobiegać. Zgody nie osiągnięto.
- To beztroskie narzekanie na Unię toruje drogę ruchom autorytarnym, bo przykrywamy jakieś swoje niemożności - stwierdził Marek Prawda.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty