Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  ogłoszenie  
Zobacz
  autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Dziś Szczeciński Marsz dla Życia. Tym razem jednak w sieci. Fot. dlazycia.info
Dziś Szczeciński Marsz dla Życia. Tym razem jednak w sieci. Fot. dlazycia.info
W tym roku Szczeciński Marsz dla Życia został odwołany w tradycyjnej formie, ale organizatorzy zapraszają w niedzielę do sieci. Największa manifestacja w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci odbędzie się w internecie.
Co roku ulicami Szczecina maszerowało kilkanaście tysięcy osób demonstrując swoje poparcie dla idei pro-life. Tym razem z powodu epidemii koronawirusa, plany uległy zmianie.

Będzie zupełnie inaczej, ale mamy nadzieję, że nie mniej ciekawie - mówi Anna Pleskot z Fundacji Małych Stópek. - Chociażby przez wykorzystanie naszych filmów i grafik, poprzez połączenie się też z niektórymi osobami. Pozwoli się to w czuć w marszowy klimat, a przy okazji przypomnieć sobie fakty z życia prenatalnego, posłuchać piosenek marszowych czy dowiedzieć się o inicjatywach Fundacji Małych Stópek.

Nie zabraknie też stałych punktów programu. - Na pewno odmówimy wspólnie Koronkę do Bożego Miłosierdzia, słowo wsparcia wygłosi ksiądz arcybiskup Andrzej Dzięga, jak bywało na początku każdego marszu, podejmiemy także Duchową Adopcję Dziecka Poczętego (przyp. red. - to zobowiązanie się do 9-miesięcznej modlitwy w intencji poczętego, ale nienarodzonego jeszcze dziecka zagrożonego aborcją) - wymienia Anna Pleskot.

Organizatorzy zapowiadają jednak też nowości, a najlepiej po prostu być na marszu, który w nietypowej formie odbędzie się pod hasłem "Jak nie ty, to kto?" Tym razem na profilu fejsbukowym i na Youtube.

W tym roku, zamiast Marszu, była zbiórka na respiratory dla szpitali walczących z koronawirusem. Na dwa urządzenia zrzucili się księża z archidiecezji, ale i całej Polski. Dwa kolejne trafią do szpitali, dzięki innym zbiórkom. - Prosimy też, aby jak najwięcej osób zaczęło oddawać krew, tak aby tej krwi nie zabrakło, wtedy kiedy szpitale ponownie ruszą z operacjami - mówi ks. Tomasz Kancelarczyk z Fundacji Małych Stópek i dodaje, że działacze pro-life uszyją także kilka tysięcy maseczek.

Początek niedzielnej transmisji o 14.30. Można ją oglądać na profilu fejsbukowym i na Youtube.


Relacja Piotra Kołodziejskiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
   
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty