Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
reklama
Zobacz

Fot. pixabay.com / PublicDomainPictures (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / PublicDomainPictures (CC0 domena publiczna)
"Marsz dla Życia" w Szczecinie w tym roku się nie odbędzie. Obrońcy życia mieli wyjść na ulice miasta 26 kwietnia. Organizator wydarzenia - Fundacja Małych Stópek - działa jednak w inny sposób, by manifestować obronę życia od poczęcia do naturalnej śmierci.
Co roku ulicami Szczecina w obronie nienarodzonych maszeruje kilkanaście tysięcy osób. W tym roku, zamiast Marszu, była zbiórka na respiratory dla szpitali walczących z koronawirusem. Na dwa urządzenia zrzucili się księża z archidiecezji, ale i całej Polski. Dwa kolejne trafią do szpitali, dzięki innym zbiórkom. To jednak nie wszystko. Fundacja, nawiązując do hasła tegorocznego marszu dalej apeluje.

- "Jak nie ty, to kto?" - to hasło także można odnieść do dawców krwi. Prosimy, aby jak najwięcej osób zaczęło oddawać krew, tak aby tej krwi nie zabrakło, wtedy kiedy szpitale ponownie ruszą z operacjami - mówi ks. Tomasz Kancelarczyk z Fundacji Małych Stópek.

Ks. Kancelarczyk dodaje, że działacze pro-life uszyją także kilka tysięcy maseczek: - Chcemy je z kolei przekazać osobom najsłabszym, bezdomnym, do domów pomocy społecznej. Chcemy zaopatrzyć tych, którzy tych maseczek mogą nie mieć.

Więcej informacji można znaleźć na stronie Fundacji Małych Stópek dlazycia.info.
Relacja Piotra Kołodziejskiego [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty