Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Sąd Rejonowy w Szczecinie skazał dwie osoby ze czerpanie korzyści z nierządu w mieszkaniu senatora Stanisława Gawłowskiego.
Sąd ustalił, że w mieszkaniu polityka "pracowało" 10 prostytutek, przez kilka lat. Senator Stanisław Gawłowski utrzymuje, że o niczym nie wiedział.

Dwa lata temu Radio Szczecin ujawniło, że w szczecińskim mieszkaniu senatora Stanisława Gawłowskiego można "kupić seks". Informowaliśmy wtedy, że w lokalu polityka świadczyła usługi kobieta, która ogłaszała się na stronach agencji towarzyskich jako „analna nimfomanka”. Po ujawnieniu tej informacji, żona posła Gawłowskiego twierdziła, że Radio Szczecin podało nieprawdziwe informacje po to, aby celowo wprowadzać w błąd. W tej sprawie śledztwo wszczęła szczecińska prokuratura. Na początku tego roku akt oskarżenia trafił do Sądu Rejonowego Szczecin Centrum.

Podczas postępowania dowodowego sąd ustalił, że proceder czerpania korzyści z cudzego nierządu trwał w mieszkaniu senatora Gawłowskiego od 2014 do 2018 roku. „Pracowało” w nim rotacyjnie 10 prostytutek, które w postępowaniu występują jako poszkodowane. Sąd skazał dwie osoby - Anetę i Borysa S. za przestępstwo z artykułu 204 kodeksu karnego, dotyczącego sutenerstwa.

Sąd ustalił ponadto, że Aneta i Borys S. uczynili sobie ze stręczycielstwa stałe źródło dochodu i osiągnęli z tego tytułu korzyść majątkową nie mniejszą niż 150 tysięcy złotych. Oskarżeni zostali skazani na karę jednego roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata i po 10 tysięcy złotych grzywny. Wyrok nie jest prawomocny.
Relacja Tomasza Duklanowskiego.

Dodaj komentarz 4 komentarze

Zaraz może napiszecie, że scyzoryk będący własnością Gawłowskiego został użyty do zabójstwa i będzie wielka sensacja, która go pogrąży na zawsze . To jest patodziennikarstwo, które przebija dno.
czyli wychodzi na to, że Gawłowski powinien mieć tutaj status pokrzywdzonego, gdyż ucierpiał jego wizerunek i dobre imię.
Wynajął mieszkanie w dobrej wierze.
Nie to, co wyczyniał przyjaciel Kaczyńskich, wysoki funkcjonariusz PiS, Banaś niejaki, który wespół z bandziorami w Krakowie prowadził hotelik z pokojami na godziny.
Jeżeli nałożona przez Sąd grzywna za przestępstwo stanowi mniejszą wartość niż osiągnięty z przestępstwa zysk , to świadczy o tym że przestępcą warto w RP być ! Bez głębokiej reformy sądownictwa nie można się jak widać obejść ...gdyby zalegalizować prostytucję to by za VAT więcej zapłacili. Ale jak wiemy to sprawa polityczna i prostytutki zapewne też były podstawiane przez PIS !
@Nomis - opłaca się być przestępcą gospodarczym w Polsce. Oj opłaca!
Najpierw taki robi rozdzielność majątkową z małżonką i przepisuje na nią cały hajs, a potem z bidoka nie ma co ściągnąć....
Kojarzysz analogie?
Dlatego PiS robi taką "reformę" sądownictwa, by swojakami obsadzić kluczowe stanowiska, a pozostałych zastraszyć.
Bo prawdziwa reforma sądownictwa powinna zacząć się i skończyć na usprawnianiu systemu prawnego, nieżyciowych i niespójnych przepisów.
Ale do tego trzeba wiedzy, doświadczenia, inteligencji, czystych intencji i chęci.
Czyli tego wszystkiego, czego pisowskim misiewiczom brak.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty