Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Stanisław Gawłowski. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Stanisław Gawłowski. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Kto zarabiał na prostytucji w mieszkaniu senatora Gawłowskiego? Przed Sądem Rejonowym w Szczecinie trwa proces w sprawie czerpania korzyści z nierządu w mieszkaniu byłego sekretarza generalnego Platformy Obywatelskiej.
O tym, że w mieszkaniu polityka PO usługi świadczyły prostytutki poinformowało Radio Szczecin, w wyniku przeprowadzonego śledztwa dziennikarskiego.

Dwa lata temu Radio Szczecin ujawniło, że w szczecińskim mieszkaniu należącym do posła Stanisława Gawłowskiego można "kupić seks". W lokalu usługi świadczyła m.in. prostytutka, która reklamowała się na stronach internetowych szczecińskich agencji towarzyskich jako "analna nimfomanka".

Śledztwo Prokuratury Rejonowej Szczecin - Centrum trwało rok. Podczas śledztwa przesłuchiwany był m.in. Stanisław Gawłowski i jego żona.

Jak w ubiegłym roku informowała rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Szczecinie, śledczy sprawdzali kto czerpał korzyści z nierządu w lokalu posła Gawłowskiego.

W akcie oskarżenia znalazły się nazwiska dwóch osób - mężczyzny i kobiety, którzy w poniedziałek będą odpowiadali przez Sądem Rejonowym Szczecin - Centrum. Gdy Radio Szczecin ujawniło informację, że w mieszkaniu Gawłowskiego można "kupić seks", żona senatora Gawłowskiego tłumaczyła w "Gazecie Wyborczej", że albo dziennikarze pomylili mieszkania, albo celowo wprowadzają wszystkich w błąd.

Żona senatora utrzymywała, że wynajęła mieszkanie kobiecie, która zajmuje się małą gastronomią. Potem senator Gawłowski wydał oświadczenia, w którym przyznał, że w jego lokalu prostytutki były, ale on o niczym nie wiedział.

Za czerpanie korzyści z cudzego nierządu grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.
Relacja Tomasza Duklanowskiego [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty