Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Tylko 11 milionów złotych, czyli niewiele ponad jedną piątą kosztów budowy nowej siedziby Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie zamierza pokryć budżet województwa - wynika z informacji zachodniopomorskiego urzędu marszałkowskiego.
Rząd zadeklarował 26 milionów na tę inwestycję, mimo iż Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego należy do samorządu województwa. Resztę kosztów ma pokryć kredyt.

- Bierzemy taką możliwość pod uwagę - mówi Paulina Targaszewska, rzecznik Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie. - My nie mamy takich swoich środków, żeby wyłożyć ze swojej kasy taką kwotę. Kredyt jest jedyną możliwą opcją. Jeżeli udałoby się sprzedać nieruchomości z Wojska Polskiego, to z tych pieniędzy będziemy spłacać kredyt.

- Pogotowia nie stać na kredyt w wysokości prawie 14 milionów złotych - mówi Dariusz Mądraszewski z Solidarności Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie. - Mamy wziąć 14 mln zł kredytu, plus 8 mln zł dołożyć na podstację na Duńskiej, to już z tego robią się 22 mln złotych. To już w ogóle nie ma mowy i nie stać pogotowia na taką konstrukcję finansową.

Nowa siedziba Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie ma kosztować prawie 52 miliony złotych i powstać przy ulicy Twardowskiego. Rząd zadeklarował połowę kosztów, czyli 26 milionów, a samorząd województwa 11 milionów, mimo iż pogotowie mu podlega.
- Bierzemy taką możliwość pod uwagę - mówi Paulina Targaszewska, rzecznik Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.
- Pogotowia nie stać na kredyt w wysokości prawie 14 milionów złotych - mówi Dariusz Mądraszewski z Solidarności Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty