Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Szczecińska spalarnia śmieci. Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Szczecińska spalarnia śmieci. Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Prokuratura wszczyna śledztwo w sprawie nieprawidłowości w szczecińskiej spalarni odpadów.
Zawiadomienie o możliwości popełnienia złożyli funkcjonariusze CBA, którzy prowadzili kontrolę w miejskiej spółce Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Sp. z o. o.

- Chodzi o podejrzenie wyrządzenia szkód w wielkich rozmiarach - mówi Marcin Lorenc, rzecznik prasowy Prokuratury Regionalnej w Szczecinie. - W Prokuraturze Regionalnej w Szczecinie wszczęte zostało śledztwo, które wstępnie zakwalifikowane zostało z artykułu 296, paragrafu I Kodeksu Karnego. Dotyczy ono niedopełnienia obowiązków przy zajmowaniu się sprawami majątkowymi Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Spółka z o. o. w Szczecinie.

Funkcjonariusze CBA wszczęli kontrolę w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów w czerwcu ubiegłego roku. - Wraz z jej zakończeniem w kwietniu, wykryli liczne nieprawidłowości - mówi Temistokles Brodowski, rzecznik prasowy CBA.

- Kontrola obejmowała podejmowanie i realizację decyzji dotyczących rozporządzania mieniem publicznym przez zakład odpadów, w zakresie korzystania przez ten zakład z gwarancji należytego wykonana kontraktu pod nazwą "Budowa zakładu termicznego unieszkodliwiania odpadów dla szczecińskiego obszaru metropolitalnego" oraz w zakresie porozumienia z 24 czerwca 2015 roku, zawartego pomiędzy zakładem utylizacyjnym w Szczecinie a firmą Dorako i jego zabezpieczenia - informuje Brodowski.

Zakład Unieszkodliwiania Odpadów zaczął działać pod koniec 2017 roku z dwuletnim opóźnieniem i kosztował 740 milionów złotych. To o 75 milionów więcej, niż zakładała pierwotna umowa.
- Chodzi o podejrzenie wyrządzenia szkód w wielkich rozmiarach - mówi Marcin Lorenc, rzecznik prasowy Prokuratury Regionalnej w Szczecinie.
- Wraz z jej zakończeniem w kwietniu, wykryli liczne nieprawidłowości - mówi Temistokles Brodowski, rzecznik prasowy CBA.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty