Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
We wtorek ostatni dzień na dopisanie się do spisu wyborców II tury głosowania w wyborach prezydenckich.
Do piątku wszyscy ci, którzy wyjeżdżają z miejsca swojego zamieszkania mogą odebrać w urzędach miejskich lub gminnych zaświadczenia o prawie do głosowania. Należy to zrobić osobiście albo upoważnić kogoś, kto odbierze je za nas.

Uzyskanie dokumentu pozwalającego na oddanie głosu poza miejscem zamieszkania jest szczególne ważne np. w przypadku wakacyjnych wyjazdów. Warto pamiętać, że jeśli wyborca pobrał takie zaświadczenie przed I turą wyborów, nie musi tego robić ponownie. Wówczas dostał bowiem dwa egzemplarze dokumentu, upoważniające do głosowania w każdym z dwóch terminów. Jeżeli zaświadczenie zostało zgubione bądź zniszczone, wyborca nie dostanie go ponownie. Nie będzie też mógł głosować w miejscu zamieszkania, bowiem został skreślony ze spisu.

We wtorek można się jeszcze dopisać do spisu wyborców. Można wypełnić tradycyjny wniosek i złożyć go w odpowiednim, urzędzie. Można zrobić to także internetowo poprzez platformę ePUAP.

Osoby, które dopisały się do spisu wyborców przed I turą głosowania, pozostają w nim także w II turze - nie można dopisać się w innym spisie kolejny raz.
Relacja Małgorzaty Naukowicz [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty