Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja: Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
W ramach akcji #wdzięcznimedykom Szpital Wojskowy w Szczecinie otrzymał od Caritas przenośny respirator.
W ten sposób Caritas chce pomóc służbie zdrowia w walce z koronawirusem i okazać personelowi wsparcie za pracę w trudnych warunkach.

Przenośny respirator udało się kupić dzięki zbiórce zorganizowanej przez Fundację Małych Stópek. We wtorek oficjalnie przekazano sprzęt.

- Oddajemy go w państwa ręce. Można go zabrać na oddział. Akcja pod hasłem #wdzięcznimedykom została uruchomiona przez Caritas Polska w odpowiedzi na wielkie zapotrzebowanie szpitali i placówek medycznych, znajdujących się na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem - mówi ks. Maciej Szmuc, dyrektor Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej.

- Nawet najlepsi specjaliści, a takich tutaj mamy w szpitalu, dzisiaj bez sprzętu nie są w stanie tak skutecznie pomagać pacjentom, jak byśmy tego chcieli. Dlatego takie wsparcie jest bardzo istotne - mówi Krzysztof Jurkowski, zastępca komendanta 109. Szpitala Wojskowego w Szczecinie.

- Kieruje wdzięczność do całego środowiska medycznego. Chciałbym serdecznie im podziękować za ofiarność i zaangażowanie - mówi ks. Tomasz Kancelarczyk z Fundacji Małych Stópek.

Sprzęt kosztował ok. 35 tysięcy złotych. W sumie do placówek medycznych w całym kraju trafi 100 respiratorów.
Relacja Joanny Gralki.
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty