Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Wartość jednego wozu to niemal 800 tysięcy złotych. Mat. facebook.com/MSWiARP/
Wartość jednego wozu to niemal 800 tysięcy złotych. Mat. facebook.com/MSWiARP/
OSP z Kobylanki i miejscowości Korzystno w gminie Kołobrzeg otrzymają wozy strażackie w ramach tzw. "Bitwy o Wozy".
To już druga edycja akcji, organizowanej przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Wozy otrzymuje jedna gmina do 20 tysięcy mieszkańców w każdym z byłych województw, która zanotowała najwyższą frekwencję w drugiej turze wyborów. Dostało je w sumie 49 gmin, w których była najwyższa frekwencja.

- Gmina Kobylanka bardzo potrzebowała nowego wozu, złożyła nawet wniosek o dofinansowanie takiego zakupu - mówi wiceminister MSWiA Paweł Szefernaker. - Niestety, nie było takiej możliwości, bo ta liczba tych gmin, które starają się jest rokrocznie bardzo duża. Tym bardziej ten wóz trafia w miejsce, które jest pożądane, oczekiwane. Mieszkańcy będą mieli dużą satysfakcję i dużo bardziej będą się czuli bezpiecznie - dodaje Szefernaker.

- Przy sprawdzaniu frekwencji brano pod uwagę tylko lokalnych mieszkańców, a nie turystów - tłumaczy Szeferanker. - U nas w województwie wiele osób głosuje na zaświadczenia, wielu turystów. Nam zależało na tym, żeby to miejscowa, lokalna społeczność zmobilizowała się do wyborów.

Frekwencja w gminie Kobylanka wyniosła 74 procent, z kolei w gminie Kołobrzeg - 68 procent.

- Bardzo się cieszymy, od dawna potrzebowaliśmy nowego wozu - mówi Julita Pilecka, wójt gminy Kobylanka. - Już we wtorek docierały do nas nieoficjalne wieści, że mamy duże szanse i jest kwestia podliczenia dokładnie tych głosów. Fantastyczna sprawa i jestem niezwykle dumna z mieszkańców, że tak tłumnie poszli na wybory i wspólnymi siłami wywalczyliśmy ten wóz strażacki.

W pierwszej turze wyborów wóz strażacki wygrał Rewal.
- Gmina Kobylanka bardzo potrzebowała nowego wozu, złożyła nawet wniosek o dofinansowanie takiego zakupu - mówi wiceminister MSWiA Paweł Szefernaker.
- Przy sprawdzaniu frekwencji brano pod uwagę tylko lokalnych mieszkańców, a nie turystów - tłumaczy Szeferanker.
- Bardzo się cieszymy, od dawna potrzebowaliśmy nowego wozu - mówi Julita Pilecka, wójt gminy Kobylanka.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty