Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Szczecińscy radni Prawa i Sprawiedliwości i związek "Solidarność" oczekują od prezydenta Piotra Krzystka dofinansowania budowy Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego.
W tej sprawie we wtorek podczas sesji Rady Miejskiej wniosek złożył przewodniczący klubu radnych PiS Marcin Pawlicki.

- Trzeba tu podkreślić, że rząd Prawa i Sprawiedliwości na dziś wspiera kwotą 26 mln złotych Wojewódzką Stację Pogotowia Ratunkowego, która została wyceniona na 52 miliony złotych, czyli zgodnie z obietnicami, pan wojewoda Tomasz Hinc, parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości lobbowali za tym, żeby te środki się znalazły i one się znalazły - mówi Pawlicki.

Marcin Pawlicki precyzuje, skąd powinny pochodzić pieniądze na budowę Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego.

- Oczekujemy, że Piotr Krzystek wesprze kwotą 10 mln złotych. Tym bardziej, że miasto Szczecin otrzyma 93,5 mln złotych. My wskazujemy, skąd konkretnie te środki mają być. One mają być z dofinansowania w związku z ubytkiem spowodowanym koronawirusem z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych - dodaje Pawlicki.

Choć Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego podlega pod marszałka Olgierda Geblewicza - zarząd województwa nie zdecydował się przekazać w całości środków na jej budowę. Olgierd Geblewicz chce, aby Pogotowie zaciągnęło kredyt w wysokości 15 mln zł na budowę stacji, co zdaniem radnych PiS może zachwiać stabilnością finansową Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego.
W tej sprawie we wtorek podczas sesji Rady Miejskiej wniosek złożył przewodniczący klubu radnych PiS Marcin Pawlicki.
Marcin Pawlicki precyzuje, skąd powinny pochodzić pieniądze na budowę Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego.

Dodaj komentarz 9 komentarzy

A może niech zaapelują do premiera on tak chętnie promesy rozdaje ?
jeszcze parę miesięcy temu wszystkie PiSiory nalegały na Geblewicza, aby przestał domagać się pieniędzy od rządu i za środki tylko samorządowe wybudował stacje Pogotowia.
Tłumaczyłem im wtedy, jak sołtys krowie na rowie, że ratownictwo medyczne jest WSPÓŁfinansowane przez rząd i samorząd i że to rząd PiSu od lat nie chce dołożyć się do tej inwestycji.
Kiedy wreszcie rząd (PO PIĘCIU LATACH ZABIEGÓW!!!) zadeklarował, że kasę daje, to PiSiory naraz sraczki dostały i "wyłóż kasę! wyłóż kasę" wołają.
Nie oni nie wiedzą, ale wydaje się, iż stacji pogotowia nie kupuje się w markecie za gotówkę. To PROCES inwestycyjny. Środki mają być zabezpieczone, a nie - wpłacone wykonawcy od razu w całości.
Bo ten by wziął je w kieszeń i poszedł w siną dal. JAK ÓW HANDLARZ BRONIĄ OD KTÓREGO SZUMOWSKI CHCIAŁ KUPIĆ RESPIRATORY. Szumowski kasę wpłacił w całości i teraz ani respiratorów, ani kasy.
Więc SPOKO panie i panowie. Łyknąć dawkę albo dwie Stoperanu nie mieszając, jak zwykle, z procentami. Poprawić melisą na nerwy i spokojnie czekać.
Złość piękności szkodzi, a nie macie czym za bardzo rozrzutnie szafować... :))
Za całość inwestycji i tak odpowiada marszałek.
"Wojewódzką Stację Pogotowia Ratunkowego" Jak sama nazwa wskazuje nie jest to miejska stacja pogotowia więc chyba komuś się tu nieźle popierdasiło z tym wyciąganiem ręki po miejską kasę. PiS łaski nie robi i niech się już tak nie lansuje, że łaskawie przyznał środki na pogotowie. 2 miliardy na propagandowe media znalazły się. Ile nowych stacji pogotowia mogłoby za to powstać i służyć nam wszystkim, a komu służy propaganda Kurskiego?
No tak.
Podsumowując j/w
von Geblewicz powinien to wszystko uporządkować !
a rząd morze jego dofinansować i KWITA!
Maraszałek jest ok. ,a
Pan PO-wiec (Nitlas) TYLKO WOŁA WOŁA!
DAJ KASE mój rządzie !!!!!
Ale bieda
beeeeeeeeeee
te janki to jednak są ha ha ha ha ha
Pogotowie prowadzi marszałek, aż dziwne, że trzeba się prosić jego koalicjanta Krzystka. Tak im zależy na mieszkańcach :(
W Szczecinie jest dziwny zwyczaj, ze wszystko teraz powinien finansować rząd, jakiś wcześniej jak rządziła platforma takich roszczeń nie było. Krzystek niech wspomoże koalicjanta, stać go przecież na to
Co za bujdy na resorach, skoro rząd przez 5 lat nie chciał się dołożyć do budowy, Wojewódzkiej stacji pogotowia, gdzie odpowiedzialny jest wojewoda i rząd na spółkę, ale zwlekali, bo kto inny sprawuje piecze nad samorządem, a jak teraz ceny przez te 5 lat podwoiły się to nie mają pieniędzy żeby całą różnicę między tym co było 5 lat temu dołożyć w konsekwencji swoich decyzji. Teraz wołają do Krzystka żeby się dołożył, bo dostanie niby 93 mln zł od rządu jako rekompensate za covid, tylko że straty miasta i ograniczenia w inwestycjach mogą przekroczyć podwójną sumę, a do tego jeszcze straty z pit, więc niech się rząd weźmie do roboty, a nie gadania jak to jest cudownie, bo smród ciągle wychodzi!
Takie jest własnie podejście Samorządowców nawołujących do decentralizacji państwa a nie potrafią wybudować Stacji Pogotowia Ratunkowego do szybszej obsługi ratunkowej mieszkańców miasta i to od lat ! Komentarze że to Wojewódzka stacja a nie Miejska są oderwane od rzeczywistości ; nikt karetki na zgłoszenie np. w Bobolinie nie wyśle ze Szczecina więc nie mylcie pojęć !!
Na miejscu WSPR-u buduje się Pałac Marszałkowski za grube pieniądze a WSPR roz...* po całym Mieście ! WSPR to nie tylko karetka i kadrowa ale m.in. magazyny leków , tlenownia ...itp ! Może gdyby to nie PIS i Solidarność apelowała ale Nowa Lewica i OPZZ to by się pieniądze znalazły !!!!!!

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty