Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. CBA
Fot. CBA
Oszustwo i pranie brudnych pieniędzy - m.in. takie zarzuty usłyszał Krzysztof J. były prezes Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police z okresu rządów PO-PSL.
W czwartek J. został zatrzymany przez funkcjonariuszy CBA i doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał sześć kolejnych zarzutów - mówi Małgorzata Wojciechowicz, rzecznik prasowy Prokuratury Regionalnej w Szczecinie. To właśnie ta jednostka prowadzi śledztwo w sprawie tzw. afery polickiej.

- Podejrzanemu ogłoszono zarzuty dotyczące popełnienia przez niego kolejnych sześciu przestępstw, związanych między innymi z oszustwem. Są to zarzuty związane z naruszeniem przepisów ustawy o rachunkowości, ustawy o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych, a także zarzuty związane z praniem brudnych pieniędzy - wylicza Wojciechowicz.

Według ustaleń śledczych, Krzysztof J. od kilku miesięcy przebywał w Senegalu. Jest rezydentem podatkowym w Szwajcarii i od kilku miesięcy pozbywał się majątku zagrożonego zabezpieczeniem majątkowym. Sprzedał m.in. swój dom wart ponad milion złotych.

- Podejrzany Krzysztof J. został zatrzymany. Było to związane z koniecznością zastosowania wobec niego środków zapobiegawczych. Wobec podejrzanego zastosowano poręczenie majątkowe w kwocie dwóch milionów złotych, dozór policji połączony z zakazem kontaktowania się z określonymi osobami oraz zakazem opuszczania kraju - mówi rzecznik prasowy Prokuratury Regionalnej w Szczecinie.

Wielowątkowe śledztwo w sprawie afery polickiej dotyczy m.in. zakupu kopalni odkrywkowej w Senegalu, co spowodowały straty dla Grupy Azoty w wysokości 87 milionów złotych. Dotychczas w śledztwie postawiono zarzuty kilkunastu osobom w tym prominentnym działaczom Platformy Obywatelskiej z Pomorza Zachodniego.
W czwartek J. został zatrzymany przez funkcjonariuszy CBA i doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał sześć kolejnych zarzutów - mówi Małgorzata Wojciechowicz, rzecznik prasowy Prokuratury Regionalnej w Szczecinie.
Według ustaleń śledczych, Krzysztof J. od kilku miesięcy przebywał w Senegalu. Jest rezydentem podatkowym w Szwajcarii i od kilku miesięcy pozbywał się majątku zagrożonego zabezpieczeniem majątkowym. Sprzedał m.in. swój dom wart ponad milion złotych.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02poniedziałek03wtorek04środa05czwartek06piątek07sobota08niedziela09poniedziałek10wtorek11środa12czwartek13piątek14sobota15niedziela16poniedziałek17wtorek18środa19czwartek20piątek21sobota22niedziela23poniedziałek24wtorek25środa26czwartek27piątek28sobota29niedziela30poniedziałek31wtorek01środa02czwartek03piątek04sobota05niedziela06

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty