Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Nie ma jeszcze decyzji w sprawie podwyżek w Strefie Płatnego Parkowania w Szczecinie - mówi dla Radia Szczecin radny Platformy Obywatelskiej Łukasz Kadłubowski.
W środę doszło do spotkania radnych PO i urzędników magistratu, którzy przygotowali projekt podniesienia opłat za parkowanie. Wcześniej radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję i deklarowali głosowanie przeciwko podwyżkom. Tym samym wszystko w rękach Platformy Obywatelskiej i Bezpartyjnych Piotra Krzystka.

O nowych opłatach rada miasta będzie decydować po wakacjach. Do tego czasu będziemy konsultować sprawę - mówi radny PO Łukasz Kadłubowski.

- Przed nami długie rozmowy i długie negocjacje w sprawie tego jak ma wyglądać Strefa Płatnego Parkowania. W proponowanych zmianach są też dobre zmiany, są abonamenty tylko i wyłącznie dla mieszkańców Szczecin, którzy rozliczają podatek PIT w Szczecinie - zapowiada Kadłubowski.

Projekt podwyżek przygotowany przez miasto zakłada m. in., że w "Strefie A" rok parkowania - opłacając miesięczny abonament - będzie kosztować 3600 złotych, obecnie roczny abonament kosztuje 1500 złotych. Natomiast godzina postoju w "Strefie A" ma kosztować 3,60 zł, czyli o 80 groszy więcej niż dotychczas.
- W proponowanych zmianach są też dobre zmiany, są abonamenty tylko i wyłącznie dla mieszkańców Szczecin, którzy rozliczają podatek PIT w Szczecinie - zapowiada Kadłubowski.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty