Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. www.wikipedia.org / Robinson. B
Fot. www.wikipedia.org / Robinson. B
Zamachowiec, który w piątek w brutalny sposób zamordował nauczyciela w okolicach Paryża, miał status uchodźcy.
Poinformował o tym na konferencji prasowej prokurator antyterrorystyczny. Potwierdził, że sprawca ataku to 18-letni Rosjanin pochodzenia czeczeńskiego.

Prokurator Jean-François Ricard poinformował, że mężczyzna nie był znany francuskim służbom bezpieczeństwa. Abdoulakh A. urodził się w 2002 roku w Moskwie. Był z pochodzenia Czeczenem. 4 marca 2020 roku otrzymał we Francji status uchodźcy.

Prokuratura potwierdziła również informacje dotyczące ofiary ataku - 47-letniego nauczyciela w gimnazjum. Od kilku dni był nękany przez rodziców uczniów, którym pokazał na lekcji karykatury proroka Mahometa, publikowane przez satyryczny tygodnik "Charlie Hebdo". W Internecie pojawiły się wówczas apele o odwołanie nauczyciela. Dyrekcja szkoły potwierdziła, że regularnie otrzymywał on groźby.

9 osób jest wciąż przesłuchiwanych przez policję. Są to między innymi najbliżsi członkowie rodziny zamachowca oraz dwaj rodzice, którzy apelowali o odwołanie nauczyciela. Prokurator poinformował, że przyrodnia siostra jednego z nich dołączyła w 2014 roku do organizacji Państwo Islamskie, działającej w Syrii.
Relacja Stefana Foltzera (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty