Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja: Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Symulują protesty ludności, napady na patrole oraz rozmawiają z bardziej doświadczonymi kolegami. Żołnierze 12 Dywizji Zmechanizowanej na ostatniej prostej przed wylotem na misję do Libanu.
Oprócz zajęć w symulatorach, mundurowi pracują na poligonie. Tam szlifują procedury, między innymi przy przeszukaniach.

- Mamy tzw. pętlę taktyczną i na niej będą symulowane protesty ludności, kontakt ogniowy, czyli atak na patrol. Będzie dużo dynamiki i dużo będzie się działo - tłumaczy major Marcel Podhorodecki, rzecznik prasowy 12. Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej. - Żołnierze, którzy przyjeżdżają, wymieniają się doświadczeniami z żołnierzami, którzy będą jechali. Żołnierze trzeciej zmiany czerpią z doświadczeń pierwszej zmiany, która już wróciła.

Żołnierze opuszczą kraj w styczniu 2021 roku. Będzie to III zmiana Polskiego Kontyngentu Wojskowego. Celem misji w Libanie jest wspieranie cywili, którzy starają się zaprowadzić porządek w swoim kraju.
Mówi major Marcel Podhorodecki, rzecznik prasowy 12. Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej.
Żołnierze 12 Dywizji Zmechanizowanej na ostatniej prostej przed wylotem na misję do Libanu. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Żołnierze 12 Dywizji Zmechanizowanej na ostatniej prostej przed wylotem na misję do Libanu. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty