Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Głosowanie na tegoroczne projekty Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego przełożone.
Ruszy nie jak planowano we wtorek, a za tydzień w poniedziałek o 9. Mieszkańcy będą mogli oddać swoje głosy do 21 grudnia do godziny 9 - taki komunikat przekazało miasto.

Wszystko z powodu jednego z projektów „Kurs na Północ - Wieża Bismarcka, Park Tilebein, Stanica Wodniacka „Wodna”, Szlak Widokowy”. Najpierw zakwalifikowano go do głosowania, potem jednak zespołowi opiniującemu nie spodobało się to, że organizatorzy chcieli zatrudnić ankieterów do zbierania podpisów pod projektem. Biuro Dialogu Obywatelskiego Urzędu Miasta Szczecin negatywnie zweryfikowało projekt.

Autorzy pomysłu odwołali się. Komisja odwoławcza zebrała się w piątek po południu, ale zarządzono przerwę - dopiero w poniedziałek będzie dokończone posiedzenie. I tym samym dziś też zapadnie decyzja, co dalej z projektem. Pomysł zakłada rewitalizację okolicy Wieży Bismarcka.

Odwołanie może być odrzucone, albo projekt będzie przekazany do ponownego rozpatrzenia w urzędzie. Bez względu na decyzję zespołu, urząd miasta musi mieć czas na przygotowanie ostatecznej listy do głosowania. Przeniesienie terminu daje również pozostałym projektodawcom czas na promocje swoich pomysłów.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty