Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Marek Gróbarczyk. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Marek Gróbarczyk. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Wystarczy zobaczyć, jakie rzeczy wyprawiano za ich czasów - były minister gospodarki morskiej w "Rozmowach pod krawatem" odpierał zarzuty polityków Koalicji Obywatelskiej.
Marek Gróbarczyk zwracał uwagę na realizowane inwestycje: rozbudowa terminala gazowego w Świnoujściu, pogłębienie toru wodnego, modernizacje w portach, budowa tunelu w Świnoujściu oraz przekop Mierzei Wiślanej.

Gróbarczyk przyznał, że szczególnie krytykowany projekt budowy promów w Szczecinie okazał się zadaniem trudniejszym niż się można było spodziewać. - To jest oczywiste, że trzeba przystąpić do budowy i takie prace cały czas są prowadzone. Natomiast, że jest to temat niełatwy, to chyba wszyscy są tego świadomi, a nadmiernie egzagerowane przez opozycję myślę, że w niektórych momentach było aż niesmaczne - powiedział Marek Gróbarczyk.

Wcześniej Gróbarczyk tłumaczył, że prace nad budową promu opóźniają się ze względów projektowych.
Gróbarczyk przyznał, że szczególnie krytykowany projekt budowy promów w Szczecinie okazał się zadaniem trudniejszym niż się można było spodziewać.

10 komentarzy

Nie byłoby okazji do ataków, gdyby 23.06.2017 nie położono stępki pod statek typu RO-PAX B145-I/01 i nie podano harmonogramu, zgodnie z którym wodowanie zaplanowano na rok 2019, a przekazanie armatorowi na 2020.
Stocznia Gdynia SA padła 10 lat temu. Stocznia Marynarki Wojennej SA jest w upadłości likwidacyjnej.
Została ostatnia "państwowa" Stocznia Gryfia. Niech pan o tym pomyśli Panie Ministrze.Mieszanie się polityki do biznesu nie jest dobrym rozwiązaniem.
Panie Ministrze
Czas przyznać się do spektakularnej porażki z promem i rozliczyć winnych wydania 12,5 mln złotych, wszak to nasze, publiczne środki.
Ta bajka o promie to już prawie jak opowieść wigilijna. Czy nie lepiej powiedzieć , że żadnego promu nie będzie niż brnąć w te fikcję i kompromitować się z każdą wypowiedzią by sarkastyczni komentatorzy mieli z czego szydzić ? Ciszej nad tą trumną tj. nad tym promem! Kończ Waść!
Rok temu były wybory parlamentarne. W trakcie kampanii, w październiku, Gróbarczyk zapewniał że do końca 2019 zacznie się budowa promu. Czy właśnie przyznał się Pan że kłamał wtedy tylko i wyłącznie dla osiągnięcia korzyści partyjnej? Jeśli od 4 lat PiS ma problem z przygotowaniem projektu pod budowę JEDNEGO statku, to jak chcą uratować cały przemysł stoczniowy?
szkoda gadać.....
bredzi.
Poza przekopem, który i tak jest szkodliwym działaniem, to pozostałe prace są albo są kontynuacją tych rozpoczętych lub zaplanowanych za PO albo normalną rozwojową działalnością gospodarczą.
PiS przyczynił się do tego jedynie w ten sposób, że nie spieprzył tego
Panie Gróbarczyk. Żyjemy w XXI wieku! Propaganda sukcesu ma sens jedynie wtedy, kiedy nie można tego sukcesu zweryfikować - a bajka o promie to jedynie bajka, co naocznie każdy może zobaczyć!
A co porabiają nasi lokalni budowniczowie stoczni jakoś dziwnie zamilkli ?
alezzzz WY jw pinolicie !
'od sasa do lasa'
komunistyczne ludziki !!!!
a co macie za małą emeryturke ze jedziecie na PIS !!!? hahaaaa

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek01sobota02niedziela03poniedziałek04wtorek05środa06czwartek07piątek08sobota09niedziela10poniedziałek11wtorek12środa13czwartek14piątek15sobota16niedziela17poniedziałek18wtorek19środa20czwartek21piątek22sobota23niedziela24poniedziałek25wtorek26środa27czwartek28piątek29sobota30niedziela31

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty