Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Wideo: Przemysław Polanin [Radio Szczecin], mat. Policji, montaż: Maciej Papke [Radio Szczecin]
W Prokuraturze Rejonowej w Kołobrzegu trwa przesłuchanie 37-letniej kobiety, która zdemolowała stację benzynową w Rymaniu. Usłyszała już trzy zarzuty.
Pierwszy dotyczy spowodowania szkody w wysokości 20 tysięcy złotych, a także sprowadzenia niebezpieczeństwa utraty życia lub zdrowia na osoby, które były w uszkodzonym budynku.

- Drugi dotyczy próby zatrzymania mówi - Ryszard Gąsiorowski, rzecznik prokuratury okręgowej w Koszalinie. - Przemocą polegającą na uderzeniu lusterkiem swojego samochodu próbowała zmuszać funkcjonariusza Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu do zaniechania prawnej czynności służbowej, tzn. jej zatrzymania i poddania kontroli drogowej. Kontynuowała jazdę, mimo wydania przez tego funkcjonariusza polecenia zatrzymania pojazdu.

Trzeci dotyczy posiadania narkotyków. Kobieta miała przy sobie marihuanę.

37-latce grozi 5 lat więzienia. Nie wiadomo jeszcze czy trafi do tymczasowego aresztu.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że kobieta pojawiła się na stacji benzynowej w Rymaniu trzy godziny przed incydentem i wówczas miała kłócić się ze swoim partnerem.

Z zeznań partnera kobiety wynika, że oboje podróżowali samochodem z Holandii do Polski. W trakcie jazdy kobieta, która była pasażerem samochodu, miała palić marihuanę. Między mężczyzną a kobietą doszło do kłótni.

Kierujący samochodem zatrzymał się na stacji benzynowej, by uspokoić partnerkę. Na stacji benzynowej 37-latka przez trzy godziny kontynuowała jednak kłótnię z mężczyzną.

W pewnym momencie z niewiadomych powodów siadła za kierownicę i wjechała w budynek i mimo policyjnych strzałów - samochodem opuściła stację paliw. Niedługo po tym zdarzeniu sama zgłosiła się do komendy policji w Koszalinie.
Relacja Kamila Nieradki [Radio Szczecin]
Relacja Przemysława Polanina [Radio Szczecin]
- Drugi dotyczy próby zatrzymania mówi - Ryszard Gąsiorowski, rzecznik prokuratury okręgowej w Koszalinie.
Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin]
Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin]
Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin]
Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin]
Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin]
Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek01sobota02niedziela03poniedziałek04wtorek05środa06czwartek07piątek08sobota09niedziela10poniedziałek11wtorek12środa13czwartek14piątek15sobota16niedziela17poniedziałek18wtorek19środa20czwartek21piątek22sobota23niedziela24poniedziałek25wtorek26środa27czwartek28piątek29sobota30niedziela31

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty