Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Dwie firmy są zainteresowane zaprojektowaniem parkingowca pod Trasą Zamkową w Szczecinie.
Miasto zamierza wybudować tam nie tylko miejsca do parkowania aut, ale również posadzić zieleń i zagospodarować przestrzeń do uprawiania sportu. Na ten projekt zaplanowano prawie 740 tys. zł.

- Zgłosiły się dwie firmy. Jedna z Poznania, która zaoferowała wykonanie zamówienia za kwotę 1 649 669 złotych brutto. Druga z Krakowa, która to samo zadanie chce wykonać za 521 124 zł brutto - mówi Wojciech Jachim, rzecznik spółki Nieruchomości i Opłaty Lokalne, odpowiedzialnej za zadanie.

Wykonawca zostanie najprawdopodobniej wyłoniony w ciągu najbliższego miesiąca. Jeśli miasto podpisze z nim umowę, będzie miał 300 dni na wykonanie zadania.

Plac na którym powstanie inwestycja znajduje się między ulicami Jana z Kolna, Zygmunta Duczyńskiego oraz kładką łącząca obiekt z ulicą Małopolską w Szczecinie.

Przeciwko budowie parkingowca protestowali architekci ze Stowarzyszenia Architektów Polskich. W marcu zaapelowali do władz miasta o rezygnację z pomysłu. Szczecin nie zamierza jednak wycofywać się z tego projektu.
Miasto zamierza wybudować tam nie tylko miejsca do parkowania aut, ale również posadzić zieleń i zagospodarować przestrzeń do uprawiania sportu.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty